حالت تاریک
معاون کمیته امداد خراسان جنوبی:

حمایت کمیته امداد خراسان‌جنوبی از خانواده‌های چندقلو

حمایت کمیته امداد خراسان‌جنوبی از خانواده‌های چندقلو

معاون کمیته امداد از ارائه خدمات حمایتی به خانواده‌های دارای فرزند چند قلو به مبلغ ۱۹ میلیارد ریال (سه نوزاد و بیشتر) با هدف افزایش کیفیت زندگی برای آن‌ها از ابتدای امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی«خاورستان»،سید رضا حسینی امروز صبح در گفتگو با رسانه‌ها اعلام کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بین کمیته امداد و بنیاد مستضعفان به امضاء رسیده این نهاد خدمات متنوعی به خانواده‌هایی که دارای فرزند چند قلو بوده و نیازمند هستند، ارائه می‌دهد.

 معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی ادامه داد: خانواده‌های دارای چندقلو نیازمند مراقبت و حمایت از سوی مسئولان هستند، چراکه بسیاری از این خانواده‌ها به دلیل نداشتن توان مالی لازم در زمان تولد نوزادانشان دچار مشکلات فراوانی در امور نگهداری و مخارج زندگی   می شوند.

 وی بیان کرد: با توجه به سیاست‌های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری و در راستای ترغیب خانواده‌ها به فرزندآوری که هدف رسیدن به نرخ باروری مناسب و جمعیت مطلوب است، رسیدگی به امور این خانواده‌ها و ارائه خدمات به آنها در دستور کار قرار گرفته است.

 حسینی در ادامه به جامعه هدف و مشمول این کمک.ها اشاره کرد و گفت: خانواده‌های پر نوزاد متقاضی مساعدت که از امکانات دولتی و یا عمومی غیر دولتی استفاده نکرده و دارای تعداد نوزادان متولد شده همزمان در آن خانواده ۳ قلو و بیشتر است، مشمول این طرح خواهند بود.

 معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان افزود: ارائه خدمت به این خانواده ها پس از تأیید میزان و نوع نیازهایشان توسط کارشناسان این نهاد در مواردی نظیر کمک هزینه تامین مسکن و کمک هزینه معیشت و درمان به صورت بلاعوض، تسهیلات اشتغال‌زایی و وام مسکن و نیز خدمات حمایتی انجام می‌شود.

 وی با ارائه آماری از خدمات صورت گرفته به خانواده های دارای فرزند چندقلوی مشمول این طرح بیان کرد: از ابتدای طرح به ۱۵ خانوار دارای فرزند سه قلو در زمینه کمک هزینه خرید مسکن ۵ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض، کمک معیشت بلاعوض یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال، وام خرید مسکن ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال و همچنین کمک به تأمین پوشاک، شیرخشک و سبد غذایی نیز بالغ بر ۳ میلیارد و ۷۹۸ میلیون ریال کمک بلاعوض از سوی امداد استان خراسان جنوبی به خانواده‌های مشمول صورت گرفته است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از