حالت تاریک
استاندار خراسان جنوبی:

جلوگیری از خام‌فروشی مواد معدنی مطالبه مردمی است

جلوگیری از خام‌فروشی مواد معدنی مطالبه مردمی است

استاندار خراسان جنوبی گفت: مهمترین مطالبه مردم و گروه‌های مرجع استان جلوگیری از خام‌فروشی بوده، هرچند اقدامات خوبی در حوزه فرآوری مواد معدنی از ابتدای دولت سیزدهم انجام شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی«خاورستان»، جواد قناعت امروز در دیدار با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خراسان جنوبی در حوزه معادن ظرفیت‌های فراوانی دارد اما متاسفانه در حوزه زیرساخت‌ها ضعف و مشکلات و عقب‌ماندگی تاریخی از گذشته به ارث رسیده است.

وی افزود: اما در دو سال اخیر دولت سیزدهم شاهد حضور پررنگ سرمایه‌گذاران در خراسان جنوبی هستیم هرچند در مقایسه با ظرفیت استان و همچنین استان‌های دیگر که با شتاب بیشتری رو به جلو هستند،هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم و در میدان رقابت وضعیت خوبی نداریم.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: اگر در گذشته اتفاقاتی در حوزه معادن این استان افتاده بیشتر به صورت خام‌فروشی بوده و اکنون مردم از دولت و مسئولان مطالبه می‌کنند که جلوی خام‌فروشی مواد معدنی گرفته شود.

قناعت خواستار توجه به زیرساخت‌ها و تشویق سرمایه‌گذاران برای حضور در استان خراسان جنوبی شد و گفت: در شهر خوسف و زیرکوه هنوز نمایندگی اداره صمت وجود ندارد که استقرار این اداره در شهرستان‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های معدنی در شهرستان خوسف، تصریح کرد: از مسئولیت‌های اجتماعی معادن مانند معدن قلعه زری خوسف باید برای رفع نیازهای و زیرساخت‌های استان استفاده شود و معادن بزرگ در این زمینه پای کار بیایند.

استاندار از مردم خراسان جنوبی به عنوان مردمانی نجیب و همراه و همسو با نظام اسلامی یاد کرد که باید رفع مشکلات و خدمت‌رسانی به آنان بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

قناعت با اشاره به اینکه چهار طرح صنعتی و معدنی استان برای افتتاح و یک طرح نیز آماده کلنگ‌زنی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت است، تصریح کرد: معدن طلای هیرد، کارخانه مس کاتدی کوه خیری سربیشه، کارخانه منیزیت سربیشه و کارخانه تولید کاغذ و مقوای کاشی فرزاد آماده بهره‌برداری می‌باشد و همچنین کارخانه نورد فولاد قاین آماده کلنگ‌زنی است.

انتهای خبر/۱۰

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از