حالت تاریک
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی عنوان‌کرد:

منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی ظرفیتی فراملی

منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی ظرفیتی فراملی

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت:سازمان منطقه ویژه اقتصادی استان یک ظرفیت ملی برای ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان» ، سلمان اسحاقی در دیدار با مرتضی صفدری زاده گفت: منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی یک ظرفیت ملی است و ما میخواهیم ببش از پیش از این ظرفیت فرا استانی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه ما از منطقه ویژه اقتصادی استان میخواهیم تا در شهرستانهای قاینات و زیرکوه سرمایه گذاری کند ادامه داد: تا با استفاده از ظرفیت اقتصادی سرمایه گذاری که ایجاد میشود برای ایجاد اشتغال در شهرستانهای قاینات و زیرکوه بتوانیم بهره ببریم.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت:ما میخواهیم از ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی استان استفاده کنیم تا نسبت به واردات با هدف برنامه ریزی در حمایت از تولید کنندگان داخلی و حمایت از مردم برای بهره مندی از تولیدات و واردات استفاده شود.

اسحاقی افزود: باید از صادرات برای حمایت از تولیدات داخلی بهره گرفت چرا که تولیدات داخلی این ظرفیت را دارند تا در بخش صادرات بیش از پیش بهره مند شد.

وی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی نسبت به کارنامه درخشانی که دارد باید از آن به عنوان منطقه ویژه اقتصادی ایران یاد کرد افزود: باید از ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی در تحقق شعار سال استفاده کنیم تا استان ما در این راستا به عنوان الگو در سطح کشور شود.

اسحاقی با اشاره به نقش بسیار خوب سازمان منطقه ویژه اقتصادی در جذب سرمایه گذار از سراسر کشور و استان افزود: علاوه بر جذب سرمایه گذار، این منطقه توانسته است در ارتقا چشم گیر مرز ماهیرود نقش خود را به خوبی ایفا کند که امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت در مرز یزدان هم بهره ببریم تا نسبت به اقتصاد، معیشت مردم جنوب خراسان گام برداریم.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی تاکید کرد: منطقه ویژه اقتصادی فرصتی بسیار خوب برای استان خراسان جنوبی است که باید از این بستر ایجاد شده بیشتر استفاده کرد .

 رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی هم با بیان اینکه امید تازه‌ای در استان و کشور شکل گرفته و کمک کنیم مساله مهم توسعه اقتصادی استان نیز بیش از پیش رقم بخورد.اظهار داشت: با مشارکت مردم و بخش خصوصی شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، محقق میشود.

مرتضی صفدری زاده افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی و دولت مردمی و انقلابی سیزدهم اکنون موتورهای محرکه توسعه استان خراسان جنوبی شتاب گرفته است و معتقدیم خراسان جنوبی محروم نیست اما از لحاظ معرفی ظرفیت‌ها شاید محروم باشد.

 رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی بیان کرد: حضور موثر بخش خصوصی نیاز به ایجاد بسترهای مناسب در زمینه ارتقای سیاست‌ها و ریل‌گذاری توسعه اقتصادی دارد.

انتهای خبر/
 
 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از