حالت تاریک
استاندار خراسان‌جنوبی:

هر سال شاهد اتفاقات خوبی در‌کویر تایر هستیم

هر سال شاهد اتفاقات خوبی در‌کویر تایر هستیم

استاندار خراسان جنوبی گفت: به همت نیروی انسانی متخصص، متعهد و با دانش فنی بالا در کویرتایر، هر سال شاهد اتفاقات خوبی در این مجموعه هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان»،به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، جواد قناعت در آئین بهره‌برداری از دومین ماشین تایرسازی تک مرحله‌ای و رونمایی از تایر خودروهای برقی و تایر پنجررو کارخانه کویر تایر استان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: علما و بزرگان حوزه سیاست می‌گویند، هر پدیده اجتماعی موقعی که به ثمر رسید برای جامعه خود دستاوردهایی دارد.

وی افزود: راهبردشناسان غربی می‌گویند بزرگترین پدیده اجتماعی قرن، انقلاب اسلامی ملت ایران است.

استاندار به دستاوردهای انقلاب اسلامی برای ملت ایران اشاره کرد و گفت: این دستاوردها به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می‌شود که ایجاد اعتماد به نفس و خودباوری در ملت ایران و ایجاد جرأت و جسارت در مسائل علمی و شکست مرزهای دانش از جمله دستاوردهای داخلی انقلاب اسلامی است.

قناعت با اشاره به تحقیر توانمندی ملت ایران در قبل از انقلاب به روایت اسناد ساواک، یادآور شد: خودباختگی بزرگی در رژیم پهلوی در کشور ما نهادینه شد و این انقلاب اسلامی بود که به ملت ایران اعتماد به نفس و خودباوری داد تا کارهای بزرگ و خلاقانه انجام دهند.

وی به ساخت ماهواره به همت جوانان دانشمند و متخصص ایرانی با وجود تحریم‌ها اشاره کرد و گفت: اینکه اکنون جوانان ما کارهای بزرگی علمی و مهندسی معکوس انجام می‌دهند و نیز شکستن مرزهای دانش، به برکت انقلاب اسلامی است.

استاندار ادامه داد: امروز از محصولاتی در کارخانه کویر تایر رونمایی می‌شود که توسط جوانان دانش ‌بنیانی همین شرکت ساخته شده و این عین خودباوری است.

قناعت با اشاره به اینکه هر سال در کویر تایر شاهد اتفاقات خوبی هستیم و مدیریت جهادی این مجموعه اقتصادی استان قابل تحسین است، افزود: از دستگاه‌های اجرایی انتظار می‌رود روند احداث شهرک تخصصی غیردولتی تایرسازی در استان را تسریع کردده و موانع را از مسیر آن رفع کنند.

وی از آغاز عملیات اجرایی طرح استیل کورد در نهبندان همزمان با دهه فجر خبر داد و عنوان کرد: انتظار است شرکت سرمایه‌گذاری امید برای تکمیل زنجیره تولید لاستیک در استان همکاری داشته باشد.

استاندار از وزارتخانه‌ها به ویژه معاونت علمی ریاست جمهوری رخواست از اقدامات دانشی و توسعه ‌ای شرکت کویر تایر که قطع وابستگی کشور و کاهش واردات و صرفه‌جویی ارزی را رقم می‌زند، حمایت کنند.

قناعت در پایان گفت: در راستای حمایت از جوانان نخبه و خلاق استان می‌طلبد شرکت کویر تایر برای کمک اعتباری به صندوق پژوهش و فناوری استان مشارکت داشته باشد.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از