حالت تاریک
با حمایت‌های کمیته‌امداد ؛

۱۲۶۴ نوعروس خراسان‌جنوبی راهی خانه‌بخت شدند

۱۲۶۴ نوعروس خراسان‌جنوبی راهی خانه‌بخت شدند

معاون حمايت و سلامت خانواده كميته امداد امام خميني (ره) خراسان جنوبي از اهداي یک هزار ۲۶۴ سری جهيزيه در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان»، به نقل از روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته‌امداد امام‌خمینی(ره) خراسان‌جنوبی، سید رضا حسینی گفت: این سری جهیزیه شامل یخچال ، تلویزیون ، اجاق گاز ، لباسشوئی و جاروبرقی بوده و ارزش ریالی هر سری جهیزیه با قیمت کارخانه بیش از ۳۲۰ میلیون ریال است. 

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته‌امداد استان با بیان این که ازدواج به عنوان محبوب‌ترین بنا و اقدام در دین اسلام است و به دنبال خود نوعی مصونیت از گناه و آلودگی روح را به همراه خواهد داشت افزود : کمک هزینه ازدواج به شکل نقدی به نوعروسان مساعدت می شود.

حسینی ادامه داد: در کمک هزینه ازدواج که به شکل کالا اهدا می شود سعی شده کالاهای اساسی سبد جهیزیه تهیه شود که به علت خرید بدون واسطه از مراکز تولید، این کالاها با قیمت مناسب تهیه و اهدا می شود.

  وی با اشاره به اینکه اهداف اين نهاد در زمينه ترويج ازدواج و گسترش فرهنگ اصيل اسلامي در بر پائي ازدواجهاي آسان ، كم هزينه و پايدار و تسهیل و ترویج ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار دانست تصریح کرد: ارزش ریالی کل جهیزیه توزیع شده بیش ۳۹۸ میلیارد ریال است.

 وی با اشاره به طرح‌های مختلف کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمينه توانمندسازي مددجويان ابراز داشت: این نهاد با اجرای طرح های مختلف زمینه کمک رسانی هر چه بهتر خیران و نیکوکاران به خانواده های نیازمند را فراهم کرده است که امیدواریم با همكاري و مشاركت حامیان در امر ازدواج ، بتوانیم چنين فضايي را براي خانواده‌ هاي تحت حمايت توسعه و فراهم کنیم.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از