حالت تاریک
معاون استاندار خراسان جنوبی:

ادارات و صنایع برای تامین‌سوخت جایگزین اقدام کنند

ادارات و صنایع برای تامین‌سوخت جایگزین اقدام کنند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای ورود به فصل سرما و مدیریت مصرف انرژی گفت: ادارت و واحدهای تولیدی نسبت به تامین سوخت جایگزین و مشعل دوگانه اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خاورستان، علیرضا عباس‌زاده روز شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان مشترک با ستاد مدیریت مصرف انرژی افزود: امسال نیز احتمال ناترازی انرژی در فصل سرما وجود دارد و در این خصوص باید دستگاه‌های متولی آمادگی لازم را داشته باشند.

وی اظهار کرد: در بحران سرمای سال گذشته در مجموع سه میلیون لیتر نفت‌گاز بین واحدهای گلخانه و مرغداری، صنایع و ادارات استان توزیع شد و زمستان امسال هم براساس گزارش دستگاه‌های متولی در زمینه تامین و ذخیره سوخت به خصوص نفت سفید و نفت‌گاز در استان مشکلی نخواهیم داشت.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: اداره‌ کل نوسازی مدارس استان هم نسبت به شناسایی تعداد مدارس فاقد سوخت جایگزین اقدام و فهرست را برای برنامه‌ریزی بهتر به ستاد مدیریت مصرف انرژی ارایه کند.

وی تصریح کرد: تضمینی برای تامین گاز صنایع در فصل سرما وجود ندارد و باید صنایع استان از الان برای تامین سوخت جایگزین اقدام کنند همچنین خوابگاه‌های دانشجویی استان در قالب مصارف گاز خانگی قرار گیرند.

عباس‌زاده با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی از طریق صدا و سیما و رسانه‌های استان افزود: در زمینه الگوی مصرف ذهنیت‌ها باید اصلاح شود که نیازمند الگوسازی اجتماعی است و گفتمان سازی و فرهنگ سازی در این رابطه بسیار مهم است که ابزار این آگاهی رسانی رسانه‌ها هستند.

وی تصریح کرد: آمار دقیقی از وضعیت سوخت جایگزین مدارس، دانشگاه‌ها، گلخانه‌ها، مرغداری‌ها، واحدهای تولیدی، نانوایی‌ها و ادارات در جلسه بعدی ستاد مدیریت بحران استان برای مدیریت مصرف انرژی ارائه شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اجرای طرح انتقال گاز از دشتک زابل به شهرستان‌های نهبندان و سربیشه گفت: این طرح که به پایداری شبکه گاز استان کمک می‌کند به همت دولت سیزدهم اجرایی شد و از پیشرفت مناسبی برخوردار است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۹۹.۸ درصد روستاهای خراسان جنوبی و ۱۰۰ درصد شهرهای استان از نعمت گاز برخوردار هستند که از خدمات نظام و دولت به مردم است.

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از