حالت تاریک
استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد؛

لزوم بازنگری در چارت سازمانی‌برای ارتقای جایگاه روابط‌عمومی‌‌ها

لزوم بازنگری در چارت سازمانی‌برای ارتقای جایگاه روابط‌عمومی‌‌ها

استاندار خراسان جنوبی بر لزوم بازنگری در چارت سازمانی برای ارتقای جایگاه روابط‌عمومی‌‌ها تأکید کرد و گفت: باید روابط‌عمومی‌ها و رسانه‌ها به انعکاس اقدامات زیرساختی و توسعه‌ای دولت سیزدهم در استان بپردازند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان»، جواد قناعت امروز در مراسم بزرگداشت روز ارتباطات و روابط عمومی با اشاره اینکه جامعه جهانی در حال تغییر و تحول است، گفت: بیش از یک دهه است که آمریکا توان خود را بر استفاده از ظرفیت‌های نرم‌افزاری و رسانه‌ای گذاشته تا منابع کشورهای دیگر را به یغما ببرد.

وی تأکید کرد: در چنین شرایطی، نقش رسانه‌ها و روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی باید بسیار پررنگ باشد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان محدودیت‌های اداری و مالی در حوزه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی‌ها اظهار کرد: البته به اذعان برخی از روابط عمومی‌ها همه این محدودیت‌ها قابل قبول است اما اینکه مدیری به جایگاه خطیر و نقش روابط عمومی آگاه نباشد قابل پذیرش و هضم نیست‌.

قناعت بیان کرد: با توجه به جنگ ترکیبی دشمن و امپراطوری رسانه‌ای که در اختیار دارد، انتظار می‌رود جایگاه روابط عمومی‌ها در دستگاه‌های اجرایی ارتقا یابد.

وی اعلام آمادگی کرد تا امسال هم برای ارتقای جایگاه روابط عمومی مکاتباتی با وزارتخانه‌ها مربوطه و سازمان اداری و استخدامی انجام دهد تا بازنگری در چارت سازمانی برای ارتقای جایگاه روابط‌عمومی‌ها صورت گیرد.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: روابط‌ عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی با وجود محدودیت‌ها و کمبودها توانستند نقش خوبی در سطح کشور و استان ایفا کنند و رتبه‌هایی را کسب کردند.

قناعت بر انعکاس اقدامات دولت سیزدهم و نظام اسلام و انجام کار تیمی در مقابل تهاجم فرهنگی و رسانه‌ای دشمن تأکید کرد و گفت: پروژه فراملی راه‌آهن از پروژه‌های مهم دولت سیزدهم است که منابع احداث راه‌آهن از بودجه عمومی سالانه جدا شده است و ردیف اعتباری خاصی برای آن ایجاد شد.

استاندار با بیان اینکه اعتبار زیرسازی پروژه راه آهن شرق کشور ۱۸ هزار میلیارد تومان است که از این میزان ۱۲ هزار میلیارد تومان آن برای زیرسازی در حوزه جغرافیای خراسان جنوبی می‌باشد، افزود: تاکنون ۲ هزار میلیارد تومان به استان برای اجرای پروژه راه آهن تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اینکه عصر امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن در منطقه آرین شهر خواهیم بود، گفت: همچنین طی دوماه آینده عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن بیرجند و قاین آغاز خواهد شد لذا انتظار است همه روابط‌عمومی‌ها و رسانه‌های استان به انعکاس این پروژه زیرساختی و فراملی بپردازند.

 قناعت به نهضت ملی مسکن اشاره کرد و ادامه داد: در هشت سال دولت یازدهم و دوازدهم تنها ۱۲ هکتار از حریم به محدوده شهرهای استان الحاق شده اما در دولت سیزدهم ۵ هزار هکتار به محدوده‌های شهرهای استان خراسان جنوبی الحاق شده است.

استاندار اضافه کرد: الحاق ۲ تا ۳ هزار هکتار زمین دیگر به محدود شهرهای استان هم در دستور کار است و در کنار هر شهر دارد یک شهر دیگر احداث می‌شود که باید این اقدامات به خوبی در جامعه منعکس و اطلاع‌رسانی گسترده شود.

به گفته وی؛ از ابتدای انقلاب تا قبل از روی کار آمدن دولت سیزدهم در استان سه پست ۴۰۰ کیلوولت برق در استان (بیرجند، طبس و قاین) احداث شده اما در طول دو سال گذشته عملیات اجرایی احداث پست ۴۰۰ کیلوولت در نهبندان آغاز شده که با تأمین اعتبار تا پایان امسال یا اوایل سال ۱۴۰۴به بهره‌برداری می‌رسد.

قناعت ادامه داد: همچنین یک پست برق ۴۰۰ کیلوولت دیگر هم در فردوس در حال احداث است و  پست برق ۴۰۰ کیلوولت طبس هم به زودی افتتاح می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی  تأکید کرد: این اقدامات زیرساختی و توسعه‌ای نشان می‌دهد که استان از حالت سکون خارج شده و در حال حرکت است و ریل‌گذاری خوبی انجام شده است.

قناعت با اشاره به اینکه گازرسانی از دشتک زابل به خراسان جنوبی از مهمترین اقدامات دولت سیزدهم برای جبران افت فشار گاز در زمستان است، افزود: فاز اول این پروژه در ابتدای تیر ماه امسال با اعتبار ۴ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد و همزمان فاز دوم آن با اعتبار ۴ هزار میلیارد تومان از نهبندان به سربیشه ادامه می‌یابد.

وی در ادامه به سیل اخیر در استان و بازماندن تعدادی از دانش‌آموزان از کنکور سراسری اشاره کرد و گفت: در همین راستا با پیگیری تلفنی از طریق رئیس سازمان سنجش آموزش کشور قرار شد برای داوطلبان بازمانده از کنکور در سیل شهرستان زیرکوه تصمیم‌گیری جدید و مساعدت لازم انجام شود که آزمون صبح جمعه ۲۱ اردیبهشت برگزار شد.

انتهای خبر/10

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از