حالت تاریک
معاون وزیر راه و شهرسازی:

۷۰هزار قطعه زمین به‌مشمولان جوانی جمعیت واگذار شد

۷۰هزار قطعه زمین به‌مشمولان جوانی جمعیت واگذار شد

معاون وزیر راه و شهرسازی از واگذاری ۷۰ هزار قطعه زمین رایگان به مشمولان جوانی جمعیت در سطح کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان»، ارسلان مالکی امروز  در آئین قرعه‌کشی برای واگذاری زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت در استان با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: رفع دغدغه مسکن مردم و جوانی و جمعیت نسل به عنوان دو موضوع محوری با جدیت در دستور کار دولت سیزدهم است.

وی افزود: اجرای قانون جوانی جمعیت فقط یک تکلیف قانونی نیست بلکه ضرورتی اجتناب‌پذیر و مورد تأکید همه بزرگان نظام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه از سال ۹۲ تا سال ۱۴۰۰ اقدام خاصی برای موضوع افزایش و جوانی جمعیت صورت نگرفت، تصریح کرد: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در سال ۱۴۰۰ به تصویب رسید و دولت سیزدهم با اراده و همتی که دارد این قانون را انگونه که شایسته مردم است اجرا خواهد کرد.

وی بیان کرد: دولت با توجه به این اهمیتی که برای نسل جوان و خانواده وجود دارد مشوق‌های قانونی را دنبال می‌کند که یکی واگذاری زمین به خانواده‌های مشمول قانون جوانی جمعیت است.

مالکی با بیان اینکه امروز شاهد تخصیص زمین برای ۵ هزار خانواده مشمول طرح جوانی جمعیت در خراسان جنوبی هستیم، افزود: ارزش ریالی این زمین‌ها ۱۲ هزار میلیارد تومان است اما برای دولت این هزینه‌ها مهم نیست بلکه برخورداری خانواده‌های مشمول قانون جوانی جمعیت حائز اهمیت است.

معاون وزیر راه و شهرسازی متذکر شد: در سال‌های گذشته قبل از دولت سیزدهم هیچ اتفاقی برای تأمین مسکن فاقدین مسکن اتفاق نیفتاد و علی‌رغم وجود امکانات اما اراده‌ای در این زمینه وجود نداشته است و حتی یک واحد مسکن هم ساخته نشد.

وی با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم، تصریح کرد: در همین راستا ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار خانواده فاقد مسکن ثبت‌نام کردند و دولت با آگاهی از اینکه تأمین مسکن یکی از سخت‌ترین برنامه‌ها است و با وجود مشکلات و پیچیدگی حل آن، وعده داد و با اراده و تمام ظرفیت برای تحقق این وعده تلاش می‌کند.

مالکی با بیان اینکه اکنون بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ واحد مسکونی در سطح کشور در حال ساخت است، گفت: اکنون ساخت ۲۳ هزار واحد مسکونی در خراسان جنوبی در دست اجرا است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه افزود: دولت سیزدهم نشان داد که اگر برای حل مشکلات مردم اراده کنیم، شدنی است و دولت نیز با این نگاه و رویکرد برای حل مشکلات مردم از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما هم به همه مشمولان قانونی جوانی جمعیت همانگونه که وعده کردیم این عدد را تا پایان امسال به ۷۰ هزار واحد برسانیم و خوشبختانه امروز از این عدد عبور کردیم، زمین تمام مشمولات قانون جوانی جمعیت را تأمین  و واگذار خواهیم کرد.

انتهیا خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از