حالت تاریک
همزمان با روز پرستار؛

«آیه‌های زخم» برای‌پرستاران و به‌یاد غزه روایت شد

«آیه‌های زخم» برای‌پرستاران و به‌یاد غزه روایت شد

جمعی از اهالی رسانه، هنرمندان و فعالان فضای مجازی خراسان جنوبی تحت عنوان برنامه «آیه‌های زخم» با حضور در بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند ضمن تجلیل از پرستاران، جنایات رژیم صهیونیستی در حمله به بیمارستان‌های غزه را محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خاورستان، ویژه برنامه «آیه‌های زخم» و تجلیل از پرستاران روز یکشنبه همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار به همت بسیج رسانه، بسیج هنرمندان و بسیج جامعه پزشکی استان خراسان جنوبی در محوطه ساختمان بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند اجرا شد تا گوشه‌ای از مظلومیت مردم غزه را در شرایط سخت بمباران بیمارستان‌ها به نمایش بگذارد.

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی در امور بسیج اقشار و متخصصین در این مراسم گفت: این روزها زنان و کودکان بی دفاع در غزه مظلومانه به شهادت می‌رسند که بسیار غمبار است.

سرهنگ حسین مقدادی با محکومیت اقدامات و جنایت‌های غزه اعلام کرد که در کنار رزمندگان جبهه مقاومت مقابله جبهه کفر می‌ایستیم.

وی با اشاره به اینکه وقایع غزه جنگ بین حق و باطل است گفت: رژیم غاصب صهیونیستی مدعی قوی‌ترین ارتش جهان بوده و به شبکه جاسوسی خود می‌بالد اما عملیات طوفان الاقصی این هیمنه پوشالی را در هم شکست.

مقدادی با تاکید بر اینکه بمباران بیمارستان‌ها و مدارس هویت رژیم جعلی اسرائیل را برملا کرد، ادامه داد: امروز قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه حرف اول را می‌زند و باید قدر این نعمت را بدانیم.

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی در امور بسیج اقشار گفت: اسرائیل غاصب در جنگ با باریکه غزه مجبور شد ناو هواپیمابر از آمریکا درخواست کند و به فرانسه متوسل شده است لذا رئیس جمهور آمریکا هم شرایط منطقه را برای رژیم صهیونیستی توجیه کرد تا بدانند باریکه غزه جزئی از مقاومت است.

مقدادی همچنین از تلاش‌های پرستاران و کادر درمان قدردانی کرد و افزود: خدمات و ایثارگری‌های این قشر به ویژه در دوران کرونا هرگز از خاطر مردم فراموش نمی‌شود.

مسئول سازمان بسیج رسانه و فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی نیز حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف از برگزاری این مراسم با حضور اهالی رسانه، فعالان فضای مجازی و هنرمندان، تجلیل از پرستاران و کادر درمان همچنین محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در حمله به بیمارستان‌های غزه بود که به مناسبت روز پرستار در محوطه بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند برگزار شد.

سجاد رضایی افزود: به دنبال عنوانی بودیم که نشانی از هر ۲ موضوع باشد و با توجه به اتفاقات تلخ غزه، زخم و جراحات مردم مظلوم فلسطین همچنین یادآوری نقش پرستاران و کادر درمان که مرهمی بر این زخم‌ها هستند، عنوان مراسم «آیه‌های زخم» انتخاب شد.

وی بیان کرد: علاوه بر این تلقی معنوی از وقایع اخیر می‌شود که امیدواریم هرچه زودتر تبدیل به ظهور بزرگ و نجات جامعه بشری از شر صهیونیست‌ها شود.

گفتنی است، اجرای نمایش توسط بسیج هنرمندان با هدف به تصویر کشیدن فضای واقعی بیمارستان‌های غزه، اجرای سرود توسط گروه دانش‌آموزی عقیق و اهدای گل به پرستاران از دیگر بخش‌های این برنامه بود که همزمان با روز پرستار برگزار شد.

همچنین در حاشیه این برنامه نمایشگاه عکسی از جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه برپا شد.

امروز ۲۸ آبان مصادف با پنجم جمادی الاول، سالروز میلاد حضرت زینب کبری (س) بوده که در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام روز پرستار نامگذاری شده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از