حالت تاریک
  • سه‌شنبه, 1402/07/04 شمسی | 2023/09/26 میلادی
رئیس کل دادگستری خراسان‌ جنوبی خبر داد:

افزایش 14.5 درصدی سرقت‌ها در خراسان جنوبی

افزایش 14.5 درصدی سرقت‌ها در خراسان جنوبی

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: سرقت در خراسان جنوبی از ابتدای سال در مقایسه با سال گذشته ۱۴.۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام علی موحدی‌راد صبح دوشنبه در شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی بیان‌کرد: آمار سرقت در استان در مقایسه با بسیاری از استان‌های کشور بالا نیست ولی در قیاس با سال گذشته ۱۴.۵ درصد رشد سرقت داشته‌ایم.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بیشتر سرقت‌های در این استان سرقت خرد است، گفت: خوشبختانه در خراسان جنوبی سرقت مسلحانه، عمده و خشن نداریم و بیشتر سرقت لوازم داخل خودرو و از ساختمان‌های در حال احداث است.

حجت الاسلام موحدی‌راد بیان کرد: با وجود اینکه سرقت عمده و مسلحانه نداریم ولی همین افزایش ۱۴.۵ درصد سرقت در خراسان جنوبی برای مردم خوب و با فرهنگ ما قابل پذیرش نیست.

وی با اشاره به اینکه کمیته‌ای را تشکیل داده و راهکارهای کاهش جرم سرقت را بررسی خواهیم کرد، ادامه داد: البته در زمینه کاهش وقوع سرقت یک وظیفه را نیروی انتظامی، دادگستری و … دارد ولی یک وظیفه مهم نیز بر عهده خود مردم است که از اموالشان به صورت ویژه مراقبت کنند.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی بیان کرد: وقتی صاحب یک اتومبیل و یا موتور سیکلت وسیله خود را همراه با سوئیچ برای یک ربع – ۲۰ دقیقه در گوشه خیابان رها می‌کند، به طور طبیعی احتمال سرقت آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

حجت الاسلام موحدی‌راد افزود: باید از همه فرصت‌ها برای آگاهی بخشی به مردم در راستای حفاظت از اموال شان استفاده کنیم.

وی گفت: در مورد تصادفات نیز یک نکته حائز اهمیت این است که در مصوبات شورای ترافیک وظایفی بر عهده برخی از نهاده‌ها چون شهرداری گذاشته شده است که البته با بررسی دقیق درمی‌یابیم که آن وظیفه خارج از وظایف آن نهاد و اداره است.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی در زمینه تصادفات با شتر ادامه داد: در حال حاضر در این زمینه ما تمام وظایف را برعهده پلیس، راهداری و جهاد کشاورزی گذاشته‌ایم در حالی که خود ساربان‌ها نیز باید در این زمینه وظایف خود را انجام دهند.

حجت الاسلام موحدی‌راد بیان داشت: تأکید می‌کنم شترهایی که در اطراف جاده رها شده هستند باید جمع‌آوری شده و با مالک برخورد شود و در غیر این صورت به عنوان اموال بلا صاحب تحویل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) شود.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از