حالت تاریک
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی خبر داد:

تعهد 16میلیارد تومانی درآمد مولدسازی در خراسان‌جنوبی

تعهد 16میلیارد تومانی درآمد مولدسازی در خراسان‌جنوبی

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی از تعهد درآمد 16 میلیارد تومانی استان از محل مولدسازی خبر داد و گفت: بخشی از اختیارات سیاست دولت در اجرای طرح مولدسازی به استانداران تفویض شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«خاورستان»، مرتضی ذاکریان روز سه‌شنبه در کارگروه مولدسازی استان گفت: تا کنون ۴۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان فروش اموال مازاد دولتی در راستای اجرای طرح مولد سازی را داشته‌ایم،

وی ادامه داد: از این رقم ۴۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از  محل فروش اموال غیرمنقول دولتی استان و ۷۰۰ میلیون تومان اموال منقول دولتی بوده است. 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ رقم استان برای مولدسازی ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام شده بود، افزود: با پیگیری‌های انجام شده توانستیم مرکز را اقناع کنیم که با توجه به اینکه هنوز بسیاری از دستگاه‌های اجرایی استان در ملک اجاره‌ای هستند رقم استان متناسب با وضعیت استان باشد.

ذاکریان ادامه داد: برای سال جاری رقم درآمدی پیش بینی شده برای استان ۱۵ میلیارد و ۹۳۰ میلیون تومان ابلاغ شده است.

وی گفت: در سال جاری خراسان جنوبی پایین‌ترین رقم درآمدی از محل مولدسازی را داشته است.

ذاکریان با اشاره به تفویض بخشی از اختیارات سیاست دولت در اجرای طرح مولدسازی به استانداران بیان کرد: شناسایی کامل اموال غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی اعم از تشخیص مازاد، مستندسازی و تثبیت مالکیت  به استانداران تفویض شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی تصریح کرد: تشخیص مازاد بودن اموال و «ارزش‌افزایی» و تشخیص اینکه این «ارزش‌افزایی» به چه نحوی در حداقل زمان ممکن حاصل شود نیز به استان‌ها واگذار شده است.

وی در ادامه افزود: همچنین، قیمت‌گذاری اموال بنا بر دستورالعمل مصوب هیأت عالی با کارگروه استانی است. 

ذاکریان اظهار کرد: شناسایی طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام اولویت‌دار استانی به تفکیک دستگاه‌های مشمول و اختصاص املاک دولتی متناسب با منابع مورد نیاز نیز به استان‌ها تفویض شده که تا کنون در این زمینه چهار بسته رونق به اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان معرفی شده است. 

به گفته وی، اجرای فرایند مولدسازی از جمله برگزاری مزایده و.... نیز به استان‌ها محول شده است و اداره کل  امور اقتصادی  و دارایی استان‌ به عنوان دبیر کارگروه مولدسازی استانی ضمن پیگیری امور تفویض شده، گزارش عملکرد استانی را به‌صورت ماهیانه به سازمان خصوصی‌سازی ارسال می‌کند.

انتهای خبر/10

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از