حالت تاریک
استاندار خراسان جنوبی مطرح کرد؛

ضرورت مشارکت حداکثری فعالان اقتصادی استان در انتخابات

ضرورت مشارکت حداکثری فعالان اقتصادی استان در انتخابات

استاندار خراسان جنوبی بر ضرورت مشارکت حداکثری فعالان اقتصادی استان در انتخابات تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی«خاورستان»، جواد قناعت امروز در شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی استان با اشاره به اینکه دولت به دنبال کاهش تصدی‌گری در امور است، اظهار کرد: اما خراسان جنوبی به جهت اینکه هنوز بخش خصوصی توانمندی مالی لازم را ندارد بررسی‌ها نشان می‌دهد که تصدی‌گری دولت در حوزه شرکت‌های سهامی و زراعی باید همچنان پایدار باشد و واگذاری آن به بخش خصوصی به آینده موکول شود.

وی با اشاره به لزوم مستثنی شدن موضوع واگذاری سهام دولت در شرکت‌های سهامی زراعی از طریق سازمان خصوصی‌سازی از دستورالعمل مولدسازی دارایی‌های دولت و توقف روند اجرایی آن، ادامه داد: در همین راستا باید تیمی از دستگاه اجرایی مربوطه و اتاق بازرگانی استان در سازمان خصوصی‌سازی این موضوع را پیگیری کنند.

لزوم ایجاد گمرک تخصصی زرشک در استان

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه ۹۸ درصد زرشک تولیدی دنیا در خراسان جنوبی تولید می‌شود بر ایجاد گمرک تخصصی و تعیین قیمت پایه و تایید کیفیت این محصول در استان تأکید کرد و گفت: باید خراسان جنوبی مرجع اصلی صادرات زرشک و عناب باشد و بقیه گمرکات کشور به عنوان واسطه عمل کنند.

قناعت با اشاره به اینکه ۴۳ درصد زرشک تولیدی در استان فرآوری و بسته‌بندی می‌شود، بیان کرد: همچنین باید از طریق وزارت جهاد کشاورزی پیگیری لازم صورت گیرد تا مجوز صدور گواهی حفظ نباتات محصول زرشک به خراسان جنوبی تفویض کامل شود.

وی افزود: خراسان جنوبی چون نخستین تولیدکننده زرشک جهان است باید اتاق بازرگانی بیرجند و جهاد کشاورزی با همراهی گمرکات استان بسته پیشنهادی متقنی آماده و به گمرکات کشور برای صدور مجور راه‌اندازی گمرک تخصصی زرشک و عناب در این استان ارسال شود و در این خصوص با حضور مسئولان استان از طریق گمرکات کشور ما هم پیگیر خواهیم بود تا به نتیجه برسد.

استاندار خراسان جنوبی در ادامه بر لزوم مشارکت حداکثری فعالان اقتصادی استان در انتخابات تأکید کرد و گفت: در سال ۲۰۲۴ میلادی در کل جهان ۵۰ انتخابات برگزار می‌شود اما چرا اینقدر به انتخابات ایران پرداخته‌اند چون دشمن عظمت و پیشرفت ملت ایران را فهمیده‌اند که به دلیل پشتوانه مردمی است.

پشتوانه مردمی از مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران

قناعت تأکید کرد: بر خلاف کشوری غربی که پشتوانه مردمی از مولفه‌های قدرت آنان نیست اما پشتوانه مردمی از جمله مولفه‌های اصلی قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه مشکلات معیشتی و اقتصادی ایران شاید مطلوب نیست اما در حالی دشمنان این موضوع را  هدف قرار دادند و علیه ما استفاده می‌کنند که شرایط اقتصادی کشورهای اروپایی به مراتب از ایران بدتر است، گفت: تاریخ نشان داده هر وقت بعد از پیشرفت نظامی و علمی، پشتوانه مردمی با آن تلفیق شود، کشور توانمند و قوی خواهد شد.

استاندار با بیان اینکه انتخابات ۱۱ اسفندماه یک‌ جنگ تمام عیار است، یادآور شد: برخی ادعا دارند که این انتخابات نیست بلکه انتصابات است اما باید این سوال را پرسید اگر این انتخابات مهندسی آرا و انتصابات است چرا این همه نامزد صف کشیدند و در همین خراسان جنوبی ۱۱۳ نفر برای چهار کرسی مجلس شورای اسلامی در حال رقابت هستند، یا چرا دشمنان از برخی نامزدها حمایت می‌کند؛ علت آن این است که انتخابات ما انتخابات واقعی و آزاد است و انتصابات نیست.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: انتخابات باعث تحول می‌شود و شور و نشاط در کشور ایجاد می‌کند و همه وظیفه دارند مردم را به پای صندوق رای دعوت کنند تا شور انتخاباتی را داشته باشیم.

قناعت با اشاره به پیش‌بینی ۳۲۵ صندوق سیار در انتخابات امسال، گفت: فعالان اقتصادی و واحدهای تولید از فرمانداری‌ها درخواست کنند تا صندوق سیار برای اخذ رأی کارگران به مجموعه‌هایشان ارسال شود.

وی خاطرنشان کرد: مردم خراسان جنوبی تاکنون به اثبات رساندند که در زمینه مشارکت سیاسی پیشگام بوده‌اند و امسال هم با حضور پررنگ خود در پای صندوق‌های رأی حماسه‌ای دیگر خلق خواهند کرد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از