حالت تاریک

طرح زندگی به‌سبک رضوی در خراسان‌جنوبی کلید خورد

طرح زندگی به‌سبک رضوی در خراسان‌جنوبی کلید خورد

اجرای طرح زندگی به سبک رضوی با هدف تقویت و ارتقا عملکرد خانواده‌ها و تحکیم بنیان خانواده از امروز (۱۳ آذر) به صورت رسمی به همت کانون بانوان و خانواده خدمت رضوی در خراسان جنوبی کلید خورد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان»، همایش «زندگی به سبک رضوی» با عنوان جلوه آرامش امروز دوشنبه با حضور مدیرکل بانوان و خانواده استانداری، خادمیاران رضوی و جمعی از زوجین جوان در محل سالن دکتر فروزانفر در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد.

سرپرست دفتر امور بانوان وخانواده استانداری خراسان جنوبی امروز در این همایش با بیان دیدگاه‌های مختلف در بحث خانواده، اظهار کرد: در غرب شاهد اضمحلال و تزلزل پایه‌های خانواده و رواج خانواده‌های غیرمتعارف به شکل زندگی دو همجنس‌باز با یکدیگر هستیم.

فهمیه زنگویی با اشاره به اینکه ایدئولوژی و تعریف اسلام و انقلاب اسلامی از خانواده با جامعه جهانی و غرب منافات دارد و هیچگاه کنار هم قرار نخواهد گرفت، افزود: «خانواده» به تعبیر مقام معظم رهبری، سلول بنیادین شکل‌گیری جامعه است و ایشان از ما سبک زندگی ایرانی اسلامی را می‌خواهند.

زنگویی بیان کرد: سازوکار اصلی برای ایجاد تمدن اسلامی ساخت جامعه به وسیله خانواده‌ای است که ایرانی و اسلامی باشد و این خیلی مهم است که زوجین جوان نگاه تمدنی و مسلمانی به خانواده داشته باشید چون نگاه تمدن‌ساز است که ما را کلیت تاریخ هدایت می‌کند.

وی  با تأکید بر اینکه تشکیل خانواده با سبک زندگی ایرانی اسلامی بزرگترین قدم برای تحقق تمدن اسلامی است که باید قبل از ظهور شکل بگیرد، تصریح کرد: بنابراین ما در خانواده با نیت آگاهانه خود می‌توانیم در عرصه ظهور نقش واقعی داشته باشیم.

سرپرست دفتر امور بانوان وخانواده استانداری خراسان جنوبی افزود: سبک زندگی در بطن جامعه توسط من و شما در خانه و خانواده‌ها شکل می‌گیرد که همان سبک زندگی است؛ مثل مسئله‌ی سبک ازدواج، نوع مسکن، نوع لباس، الگوی مصرف، نوع خوراک و رفتارهای ما در جامعه؛ اینها آن بخشهای اصلی تمدن است، که متن زندگی انسان است.

مسئول کانون بانوان و خانواده خدمت رضوی در خراسان جنوبی در حاشیه این همایش اظهار داشت: طرح «زندگی به سبک رضوی» به صورت رسمی از امروز با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند آغاز شد تا فعالیت‌های مرتبط با زندگی زوج‌های جوان نیز کلید بخورد.

فاطمه شاد با اشاره به دعوت از ۲۰۰ نفر زوج در این همایش، گفت: این طرح ویژه زوج‌هایی که نهایت دو تا سه سال از ازدواج آن‌ها گذشته است با هدف تحکیم خانواده در سراسر کشور درحال برگزاری است.

وی با بیان اینکه طرح سبک زندگی رضوی با هدف تقویت و ارتقا عملکرد خانواده‌ها و تحکیم بنیان خانواده برپایه مودت و رحمت با بهره‌گیری از توانمندی استادان و مشارکت سایر نهادها و تشکل‌های مردمی ویژه زوج‌های جوان اجرا می‌شود، افزود: آموزش‌های حضوری و غیرحضوری، فعالیت‌های اجتماعی، مشاوره‌های حضوری و غیر حضوری از خدمات صورت گرفته در طرح زندگی به سبک رضوی است.

مسئول کانون بانوان و خانواده خدمت رضوی در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در این طرح یکساله هر فصل چهار همایش برگزار خواهد شد، بیان کرد: هر ۲۰ زوج‌ جوان شرکت‎‌کننده در این طرح، دارای یک پشتیبان خواهند بود که در طی این مدت آن‌ها را با موضوعات مهارتی زندگی آشنا سازد.

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از