حالت تاریک
معاون استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد؛

زنجیره فرآوری شیر با ایجاد صنایع‌تبدیلی تکمیل شود

زنجیره فرآوری شیر با ایجاد صنایع‌تبدیلی تکمیل شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه به دلیل نبود زنجیره فرآوری، روزانه میزان زیادی از شیر استان به خراسان رضوی حمل می شود، گفت: باید زنجیره شیر با ایجاد صنایع تبدیلی در استان تکمیل شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان»، در کمیته استانی بند الف تبصره 18 قانون بودجه 1401 اظهار کرد: همه ما به عنوان تیم اقتصادی استان باید تلاش کنیم در حوزه‌های مختلف از ابزارها و ظرفیت‌های موجود برای توسعه استان استفاده شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 99 درصد طرح‌های مطرح شده در این کمیته مصوب شده اند، افزود: طرح‌های مورد نظر بر اساس رقم اعتباری که برای اجرای آنها در خواست شده باید رسته‌بندی شوند تا نظارت بر آنها بهتر انجام شود.

به گفته وی؛ اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجرای طرح‌های آی سی تی باید به توزیع شهرستانی توجه داشته باشد.

معاون استاندار گفت: در راستای اجرای طرح‌های گلخانه ای باید با توجه به مشکلات آبی موجود، منابع تأمین آنها مشخص گردد تا در آینده با مشکلی در این خصوص مواجه نشوند.

اشرفی خاطرنشان کرد: کار توسعه‌ای در بخش‌های مختلف، متناسب با ظرفیت های موجود در استان باید انجام شود.

وی با بیان اینکه به دلیل نبود زنجیره فرآوری، روزانه میزان زیادی از شیر استان به خراسان رضوی حمل می شود، گفت: این در حالی است که آموزش و پرورش برای توزیع شیر در مدارس، شیر استریل مورد نیاز را از خارج استان تأمین می کند.

به گفته وی؛ با توجه به نیاز موجود در خراسان جنوبی باید زنجیره شیر با ایجاد صنایع تبدیلی در استان تکمیل شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه جهاد کشاورزی، صمت و میراث فرهنگی از سازمان‌های مهم استان هستند، ادامه داد: این سازمان‌ها در تأمین معیشت مردم بسیار تأثیرگذار هستند.

اشرفی تأکید کرد: دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی در اجرای طرح های مورد نظر باید شهرهای مرزی و نقاط کم برخوردار را در اولویت قرار دهند.

شایان ذکر است؛ در این جلسه گزارش بررسی وضعیت مانده اعتبارات هر یک از ادارات استان به تفکیک بانک‌های عامل و همچنین گزارش نظارت بر اجرای طرح‌ها پرداختی از محل بند الف تبصره 18 قانون بودجه 1401  قرائت و طرح‌های هر یک از دستگاه ها مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از