حالت تاریک
از محل اجرای یک مصوبه؛

گردش مالی 20هزار میلیاردی در بانک‌های خراسان‌جنوبی

گردش مالی 20هزار میلیاردی در بانک‌های خراسان‌جنوبی

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی از گردش مالی 20 هزار میلیاردی از محل اجرای یک مصوبه در بانک های خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خاورستان،مرتضی ذاکریان با اشاره به مصوبه ستاد درآمد و تجهیز منابع استانی «جز ۲ بند (د) تبصره (۶) قانون بودجه ۱۴۰۰ و شورای فنی استان اظهار کرد: بخش قابل توجهی از اعتبارات استانی و ملی در حوزه تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و همچنین اعتبارات هزینه‌ای بر اساس تکالیف قانونی و برنامه‌های ابلاغی از سوی دستگاه‌های اجرایی به صورت برون سپاری هزینه و به حساب پیمانکاران واریز می‌شود.

وی بیان داشت: بر مبنای مصوبه شورای فنی و ستاد درآمد و تجهیز منابع استانی باید پیمانکارانی که در استان خراسان جنوبی فعالیت دارند حساب‌های آنها در بانک‌های عامل استان افتتاح می شد.

وی تصریح کرد: طبق آخرین گزارش دریافتی از دستگاه های اجرایی استان از مجموع 687 قرارداد معاملات دولتی جدید که طی تابستان سال جاری منعقد گردیده است با پیگیری های انجام شده برای اجرای این مصوبه، 631 فقره قرارداد حساب های بانکی در بانک های عامل استان معرفی کرده اند.

به گفته وی تنها 56 قرارداد حساب های بانکی در بانک های خارج استان بوده است.

وی ادامه داد: گردش مالی که بر مبنای این مصوبه در بانک های استان انجام شده است حدود دو همت (20 هزار میلیارد ریال) خواهد بود. وی بیان کرد: با اجرای این مصوبه 92 درصد قراردادها در بانک های عامل استان گردش مالی آن انجام می شود.

ذاکریان گفت: همچنین ضمانت نامه های بانکی پیمانکاران نیز از بانک های عامل استان دریافت می شود.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از