حالت تاریک

۴۰۰ دانشجوی خراسان‌جنوبی به راهیان‌نور اعزام شدند

۴۰۰ دانشجوی خراسان‌جنوبی به راهیان‌نور اعزام شدند

همزمان با ایام‌الله دهه فجر، ۴۰۰ دانشجوی پسر دانشگاه‌های خراسان جنوبی با بدرقه مسئولان استانی و شهرستانی به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس اعزام شدند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان»، سید محمدرضا طالبی امروز در مراسم بدرقه دانشجویان پسر اعزامی به راهیان نور مناطق عملیاتی جنوب در حسینیه جماران بیرجند که معطر به عطر پرچم بارگاه رضوی بود، اظهار کرد: دفاع مقدس تداعی‌کننده نهضت عاشوراست با این تفاوت که در روز عاشورا مردم امام خود را تنها گذاشتند و مردم ایران اسلامی نه تنها رهبر خود را تنها نگذاشتند بلکه اجازه ندادند یک وجب از خاک ایران در دست دشمن باقی بماند.

وی با اشاره به اینکه در طول تاریخ بالغ بر ۷۰ درصد خاک ایران در زمان طواغیت از این کشور جدا شد، بیان کرد: راهیان نور دارای لایه‌های پنهان بسیاری است و هر لحظه آن با خون شهدا عجین شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه راهیان نور به نوعی احیاکننده فرهنگ جهاد و شهادت است، گفت: با حضور در مناطق دفاع مقدس، ایثارگری‌های جوانان ولایی و انقلابی برای ما تداعی می‌شود.

طالبی افزایش اعتماد به نفس را یکی از آثار دوران دفاع مقدس دانست و ادامه داد: در شرایط تحریمی به توانمندی‌های علمی بسیاری در حوزه‌های دفاعی، موشکی، پهبادی و هسته‌ای دست یافته‌ایم که  همه آنها نتیجه اعتماد به نفس دوران دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه با مطالعه وصیت‌نامه‌های شهدا در می یابیم که انتظار آنها از ما چیست، افزود: شهدا همواره بر پشتیبانی از ولایت فقیه و نظام اسلامی تأکید داشته‌اند.

طالبی  در ادامه به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: مردم ایران اسلامی ۱۱ اسفند با شور و شعور انقلابی و معنویت، یک بار دیگر حماسه‌آفرینی خواهند کرد.

معاون استاندار خراسان جنوبی افزود: مردم ما به دشمنان نشان خواهند داد که آنها هرگز نخواهند توانست حضور حداکثری مردم،رقابت و سلامت انتخابات را به خطر بیندازند.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی هم در این مراسم اظهار کرد: اعزام دانشجویان به اردوهای راهیان نور از امروز با اعزام ۴۰۰ دانشجوی برادر آغاز شد.

هادی ایمانی از اعزام هزار و ۴۰۰ دانشجوی خواهر در اسفند ماه خبر داد و گفت: رهاورد سرزمین نور و نقش‌آفرینی دانشجویان در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی از رویدادهای فرهنگی است که برای این سفر معنوی پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه شهید شاخص دانشجویی امسال شهید افتخاریان است، بیان کرد: امیدواریم دانشجویان با استفاده از فرصت اردوی راهیان نور بهترین بهره‌برداری معنوی را داشته باشند.

 انتهای خبر/

۴۰۰ دانشجوی خراسان‌جنوبی به راهیان‌نور اعزام شدند
۴۰۰ دانشجوی خراسان‌جنوبی به راهیان‌نور اعزام شدند
۴۰۰ دانشجوی خراسان‌جنوبی به راهیان‌نور اعزام شدند

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از