حالت تاریک
رئیس فدراسیون فوتبال:

استفاده از ظرفیت معادن برای تقویت تیم‌های ورزشی

استفاده از ظرفیت معادن برای تقویت تیم‌های ورزشی

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: ظرفیت مسئولیت‌های اجتماعی معادن برای تقویت تیم‌های ورزشی خراسان‌جنوبی استفاده شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان»، مهدی تاج در دیدار با استاندار خراسان‌جنوبی گفت: امروزه فوتبال به پدیده ای اجتماعی تبدیل شده که با هیچ پدیده دیگری قابل مقایسه نیست.

وی با اشاره به ظرفیت‌های معدنی موجود در استان، افزود: در قالب مسئولیت‌های اجتماعی باید صاحبان این معادن از تیم های ورزشی خراسان جنوبی، حمایت مالی کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: اگر خراسان‌جنوبی در فوتسال و فوتبال ساحلی تیم‌هایی داشته باشد، در کشور به خوبی می توانند ظاهر شوند.

تاج متذکر شد : هر چند فوتبال طرفداران بسیاری در نقاط مختلف کشور دارد اما حاشیه‌های خاص خود را هم دارد.

به گفته وی؛ تیم ملی فوتبال ایران، تیم خوبی است و به حضور آن در جام جهانی امیدواریم.

فوتبال موضوع اقتصادی و سیاسی

استاندار خراسان جنوبی نیز در این دیدار گفت: فوتبال در جهان امروز به موضوعی اقتصادی و سیاسی تبدیل شده که بر روح و روان افراد تأثیر بسیاری می گذارد.

جواد قناعت خاطرنشان کرد: با توجه به محرومیت‌های موجود، حامیانی که از رشته‌های ورزشی حمایت کنند، در استان وجود ندارند و اگر هم باشند، با انبوهی از درخواست‌ها برای کمک مواجه هستند.

وی متذكر شد:خراسان‌جنوبی، استانی سرشار از ظرفیت است که از آنها به درستی استفاده نشده که اگر این اتفاق می‌افتاد، بخش عمده‌ای از مشکلات برطرف می‌شد. 

استاندار با اشاره به اینکه خراسان جنوبی از نظر نرخ رشد اقتصادی از استان‌های پایین است، تصریح کرد: یکی از ضعف های موجود در خراسان‌جنوبی، اتکای جدی به منابع دولتی است.

قناعت ادامه داد: با وجود همه اقداماتی که تاکنون انجام شده ، تنها از یک دهم ظرفیت معادن خراسان‌جنوبی استفاده شده است.

وی با بیان اینکه استعداد ایجاد شهرک‌های طلا، مس و...در استان وجود دارد، افزود: زیرساخت‌های لازم برای بهره‌برداری از معادن در استان وجود ندارد و به همین دلیل سرمایه گذاران هم نمی‌توانند در این خصوص در خراسان‌جنوبی سرمایه‌گذاری کنند.

قناعت با تأکید بر اینکه معادن موجود درخراسان‌جنوبی می‌توانند به تنهایی این استان را آباد کنند، تأکید کرد: اگر محدودیت‌های قانونی در این خصوص برداشته شود، شاهد جهش خوبی در استان در این زمینه خواهیم بود اما در حال حاضر حرکت ما در این زمینه کند و لاک‌پشتی است.

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از