حالت تاریک
  • سه‌شنبه, 1402/07/04 شمسی | 2023/09/26 میلادی
مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی:

استقبال بالای دانشجومعلمان از دوره فیلمسازی دربیرجند

استقبال بالای دانشجومعلمان از دوره فیلمسازی دربیرجند

مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی با بیان اینکه برای نخستین بار دوره آموزشی تخصصی فیلم سازی از ایده تا اجرا، در خراسان جنوبی برگزار می شود، گفت: در این دوره با استقبال خوب دانشجویان همراه بوده است.

به گزارش خاورستان، جواد اکبری مطلق مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: یکی از برنامه هایی که دانشگاه فرهنگیان اخیرا برگزار کرد، دوره ضمن خدمت معلمان مراکز غیرانتفاعی در چهار شهرستان بیرجند، قاین، فردوس و طبس با حضور ۹۰۴ معلم بود.

 

وی افزود: برنامه دیگری هم که هم اکنون در حال اجرا است، آزمون و مصاحبه ورودی دانشجو معلمان جدید است که از ۱۹ شهریور ماه شروع شده و تا ۲۹ یا ۳۱ شهریور ماه هم ادامه خواهد داشت. وی بیان کرد: در این خصوص از یک هزار و ۱۵۳ دانشجوی جدید شامل ۵۷۶ خواهر و ۵۷۷ برادر مصاحبه خواهد شد. 

 

اکبری مطلق همچنین از برگزاری دوره آموزشی تخصصی فیلم از ایده تا اجرا، برای اولین بار در استان خبر داد و افزود: دو دوره دیگر این جشنواره ملی در دانشگاه های بزرگ دیگر کشور برگزار شده است. در خراسان جنوبی هم اکنون مرحله آموزشی دوره برگزار می شود و قرار است جشنواره اصلی در آذرماه امسال و به میزبانی خراسان جنوبی برگزار شود.

 

مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری این دوره از ۲۵ تا ۲۹ شهریورماه و در رشته های فیلمنامه نویسی، کارگردانی، نقد و تحلیل فیلم، تدوین و ساخت فیلم با موبایل، گفت: با توجه به سیستم جدید آموزشی و تاثیر بیشتر فیلم نسبت به محتوا، بیش از ۸۰ نفر در این دوره، از آموزش های ارائه شده بهره‌مند خواهند شد که شامل ۲۸ دانشجوی دختر، ۳۱ دانشجوی پسر، ۲۱ نفر سرپرست و ۵ استاد تدریس در سطح ملی و دارای تخصص ویژه هستند.

 

اکبری مطلق ادامه داد: یکی از برنامه های دیگر این دانشگاه، برگزاری همایش ملی الهیات در ۲۴ مهرماه امسال است که از سطح بالایی برخوردار است و تاکنون بیش از ۱۰۰ مقاله به دبیرخانه این همایش رسیده است.

 

وی با اشاره به سهمیه ۸۹۰ نفری دانشجوی جدیدالورود برای دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی علی رغم اعلام ظرفیت ۴۰۰ نفری، گفت: با توجه به سهمیه اختصاص داده شده، این دانشگاه با مشکل کمبود فضای خوابگاهی مواجه است که در این خصوص برای ساماندهی دانشجویان در شهر بیرجند، با دانشگاه آزاد و یک خوابگاه شخصی و خصوصی قرارداد بسته ایم که متاسفانه هزینه بسیار سنگینی را بر دانشگاه تحمیل می کند.

 

مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی، بیان کرد: در شهرستان فردوس هم علی رغم مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس جمهور در خصوص واگذاری دانشسراها به دانشگاه فرهنگیان، همکاری لازم انجام نشده و برای تامین فضا، دانشگاه آزاد هم بستن قرارداد را شرط کرده که باز هم باعث ایجاد هزینه بالا برای دانشگاه خواهد شد. وی همچنین از واگذاری مرکز عقیله قاین به دانشگاه فرهنگیان به عنوان یکی از تلاش های به ثمر رسیده خبر داد و گفت: زمین این مرکز وقف دانشگاه فرهنگیان است و ساخت آن هم بصورت دانشگاهی بوده و دارای ظرفیت ۶۰۰ نفری است و عملا هیچ هزینه ای را برای دانشگاه فرهنگیان ندارد.

 

اکبری مطلق اظهار کرد: دانشگاه های سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی نیز که اعلام نیاز دانشجوی بالایی داشته اند، امسال با مشکل فضای جدی مواجه هستند که ظرفیت بالای آنها به استان های همجوار سرازیر خواهد شد.

 

وی با تاکید بر اینکه ما نیز باید ظرفیت ها را بالا ببریم تا دانشجوی بومی بیشتری پرورش دهیم، عنوان کرد: امسال موفق شدیم که در مقطع کاردانی هم دانشجو بپذیریم و بر همین اساس هم ۱۷۵ دانشجو شامل ۷۰ خواهر و ۱۰۵ برادر در مقطع کاردانی تحصیل خواهند کرد که بیشتر آنها بومی و مورد نیاز استان خودمان هستند.

 

اکبری مطلق اظهار کرد: طرح جامع دانشگاه فرهنگیان هم با قوت در حال اجرا است و اداره کل نوسازی با تمام قدرت جلو آمده است. بر اساس رایزنی‌های انجام شده با تهران در خصوص بودجه ساخت سلف، موافقت ها انجام شده و کار از مهرماه شروع می شود. او افزود: همچنین زحمات استاندار در سفر دوم استانی رئیس جمهور، سبب اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت خوابگاه و ساختمان آموزشی خواهران شد که این اعتبار باید طی دو سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ تامین و اختصاص یابد.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از