حالت تاریک
مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر خراسان‌جنوبی خبر داد:

امدادرسانی هلال‌احمر به ۲۸۰۰ مسافر در راه‌مانده

امدادرسانی هلال‌احمر به ۲۸۰۰ مسافر در راه‌مانده

مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر خراسان‌ جنوبی گفت: از صبح روز گذشته تاکنون به ۲ هزار و ۸۵۳ مسافر در راه‌ مانده ناشی از برف و کولاک در جاده‌ها و شهرهای استان خدمت‌رسانی و نسبت به اسکان آنها اقدام شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«خاورستان» به نقل از روابط عمومی هلال احمر خراسان جنوبی، محمدعلی کاوسی اظهار کرد: به دنبال بارش شدید برف و کولاک در سراسر خراسان جنوبی، جمعیت هلال احمر بنا بر وظیفه ذاتی خود ۲۳ مکان را برای اسکان و ارائه خدمات به مسافرانی که در جاده امکان سفر نداشتند، فراهم کرد.

وی افزود: آمادگی کامل مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جهت رصد و پایش وضعیت جوی و محورهای استان برای هماهنگی و هدایت تیم‌های عملیاتی و اعلام گزارش مستمر به مسئولین استانی، اعلام آماده‌باش به تمامی شعب و پایگاه‌ها در محورهای مواصلاتی، استقرار تیم واکنش سریع استان در جاده بیرجند-آرین‌شهر در راستای حجم بالای حوادث در این جاده و ارتباط با کلیه شعب متأثر جهت پیگیری وضعیت امدادرسانی از اقداماتی بود که با شدت گرفتن بارش برف در استان از سوی هلال‌احمر استان پیگیری شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی تصریح کرد: از روز گذشته تاکنون به ۲هزار و ۸۵۳ نفر از در راه‌ماندگان در محورهای مواصلاتی استان امدادرسانی شده و در اماکن پیش‌بینی شده اسکان داده شدند.

کاوسی در ادامه شهرستان‌های متأثر از برف و کولاک را بیرجند، قاین، سربیشه، نهبندان و فردوس اعلام کرد و گفت: تعداد ۲۵ تیم‌ عملیاتی هلال‌احمر، ۸۳ نیروی عملیاتی، ۸۳ نفر از پرسنل و نجاتگران داوطلب، هفت دستگاه آمبولانس، ۱۱ دستگاه خودرو کمک‌دار سبک و چهار دستگاه کامیونت از صبح روز گذشته در محورهای مواصلاتی استان امدادرسانی کرده‌اند.

وی بیان کرد: همچنین سه هزار و ۴۴۳ تخته پتو، ۵۵ چراغ والور، بیش از هزار قرص نان و تن ماهی در میان اسکان یافتگان توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در ادامه افزود: مسافران در محل‌های اسکان پذیرایی می‌شوند و تا زمان ترک محل می‌توانند از پتو و لوازم گرمایشی استفاده کرده و استراحت کنند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از