حالت تاریک

بازار داغ خودروهای فرسوده در بیرجند

بازار داغ خودروهای فرسوده در بیرجند

در حالی که بازار خودرو تحت تأثیر ثبات قیمتی دلار دچار رکود است، اما این رکود و کاهش قیمت شامل حال خودرو‌های فرسوده نشده و بازار داغی برای خرید و فروش آنها ایجاد کرده است.

به گزارش خاورستان، طرح‌ جایگزینی خودرو‌های فرسوده، بازار داغ فروش این دسته از خودرو‌ها را رقم زده است به‌طوری‌که با مراجعه به سایت دیوار و بازار خودرو شاهد رقم بالا و غیرواقعی برای این دسته خودرو‌ها که مدل‌های پایینی هم دارند هستیم.

 در یکی از آگهی های این سایت پراید مدل ۸۱ در بیرجند، حدود ۴۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. همچنین پراید صندوق دار بنزینی، مدل ۷۴ که در طرح جایگزینی خودرو‌های فرسوده قرارمی‌گیرد ۵۰۰ میلیون تومان است. پیکان مدل ۸۰ با قیمت ۳۵۰میلیون تومان و پیکان وانت مدل ۷۴، ۲۵۰میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

 لازم به ذکر است تمامی این قیمت‌ها مربوط به ساعاتی پیش در سایت دیوار است که نشان می‌دهد بخشنامه‌های جدید مربوط به جایگزینی خودرو‌های فرسوده در افزایش قیمت این دسته خودرو‌ها تاثیر بسزایی داشته است.

 بازار خودرو تحت تاثیر ثبات قیمتی نرخ دلار دچار رکود بود و از ابتدای سال شاهد کاهش قابل توجه نرخ خودرو در بازار بوده‌ایم، اما این موضوع در حال حاضر شامل ‌حال خودرو‌های رده پایین و دهه۸۰ نیست و شاهد افزایش قیمت‌های غیرواقعی در این دسته از خودروها هستیم.

 

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از