حالت تاریک

رتبه آخر خراسان‌جنوبی در ارائه تسهیلات ازدواج

رتبه آخر خراسان‌جنوبی در ارائه تسهیلات ازدواج

استاندار خراسان جنوبی با گلایه از رتبه آخر این استان در پرداخت تسهیلات ازدواج، گفت: با جابه جایی مازاد منابع بانکی سایر استان‌ها یا تخصیص اعتبار از بانک مرکزی باید روند پرداخت وام ازدواج سرعت گیرد.

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری تحلیلی«خاورستان»، جواد قناعت امروز در چهلمین ستاد ساماندهی امور جوانان استان با اشاره به اینکه خراسان جنوبی رتبه آخر را در پرداخت تسهیلات ازدواج دارد، اظهار کرد: یکی از دلایل این است که خراسان جنوبی جزو استان‌های کم‌برخوردار به لحاظ منابع بانکی است.

وی در ادامه گفت: در همین راستا جلسه‌ مشترکی با بانک‌های عامل در استان برگزار خواهد شد تا با جابه جایی مازاد منابع سایر استان‌ها یا تخصیص اعتبار از بانک مرکزی بتوانند سریعتر تسهیلات ازدواج متقاضیان در صف انتظار استان را پرداخت کنند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به کمبود خوابگاه برای دانشجویان متأهل در سطح استان، تصریح کرد: در حال حاضر ساخت بیش از ۵۰ واحد خوابگاه متاهلی توسط دانشگاه بیرجند و دانشگاه علوم پزشکی در حال ساخت است که باید با استفاده از ظرفیت خیران و جذب منابع ملی برای سال آینده آماده بهره‌برداری شود.

قناعت با اشاره به اجرای طرح ملی گفت و شنود با جوانان، خواستار برگزاری این نشست با حضور جوانان استان در هفته جاری شد.

افتتاح دو پروژه ورزشی در هفته جوان

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از اجرای ۳۰۰ عنوان برنامه به مناسبت هفته جوان ویژه جوانان در استان خبر داد و گفت: همچنین جشنواره سراسری جوانان برتر ایران زمین و تجلیل از ۳۰ جوان بتر ۱۸ تا ۳۵ سال استان در فرهنگسرای شهر بیرجند برگزار می شود.

محمدعلی ربیعی بیان کرد: همچنین دو پروژه ورزشی استخر سرپوشیده شهرستان خوسف و سالن ورزشی شمال شهر بیرجند نیز همزمان با هفته جوان به بهره‌برداری خواهد رسید.

 ۵۳۱۴ زوج خراسان جنوبی در نوبت وام ازدواج هستند

وی با اشاره به وضعیت پرداخت تسهیلات ازدواج در استان، ادامه داد: در ۱۰ ماه گذشته هفت هزار و ۹۵۳ فقره تسهیلات ازدواج به میزان ۱۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در استان پرداخت شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه بانک‌های استان به لحاظ پرداخت تسهیلات ازدواج عملکرد خوبی نداشتند، افزود: هم‌ اکنون با تحقق ۶۰ درصدی اعطای وام ازدواج به متقاضیان، خراسان جنوبی رتبه ۳۱ را بین استان‌های کشور داراست.

ربیعی در پایان گفت: در حال حاضر پنج هزار و ۳۱۴ زوج استان در نوبت دریافت تسهیلات ازدواج هستند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از