حالت تاریک
معاون استاندار خراسان جنوبی اعلام کرد:

تعطیلی ادارات ۶ شهرستان به دلیل برودت هوا

تعطیلی ادارات ۶ شهرستان به دلیل برودت هوا

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: به دلیل برودت هوا، ادارات و دستگاه های اجرایی در ۶ شهرستان استان فردا - دوشنبه هفتم اسفند - تعطیل است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«خاورستان» به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، علیرضا عباس‌زاده شامگاه یکشنبه اعلام کرد: با عنایت به افت شدید دما و ضرورت مدیریت مصرف گاز، ادارات، دستگاه‌‌های اجرایی و دانشگاه‌ها در شهرستان‌های نهبندان، سربیشه، بیرجند، درمیان، زیرکوه و قاینات فردا تعطیل است.

وی افزود: آموزش در همه مقاطع تحصیلی و در دو نوبت صبح و عصر در این ۶ شهرستان به صورت غیرحضوری خواهد بود.

جانشین استاندار در ستاد مدیریت بحران خراسان جنوبی گفت: دستگاه‌های خدمات‌رسان، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از این قاعده مستثنی بوده و به روال شرایط عادی خدمات‌دهی خواهند داشت.

وی گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر تداوم سرما طی چند روز آینده و افت شدید دما که افزایش میزان مصرف گاز را به همراه خواهد داشت، لذا ستاد مدیریت بحران در راستای پایداری گاز در بخش خانگی، این تصمیم را اتخاذ کرد.

عباس زاده با اشاره به اینکه در برخی استان‌های دیگر کشور از جمله خراسان شمالی و خراسان رضوی نیز احتمال افت شدید دما گزارش شده، به شهروندان توصیه کرد: برای حفظ پایداری شبکه، در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

وی به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به منظور مدیریت شرایط موجود اشاره و تأکید کرد: گاز تمامی ادارات و دستگاه‌های اجرایی تا روز شنبه دوازدهم اسفندماه قطع می‌شود.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: دستگاه‌های اجرایی و ادارات مکلفند از سوخت دوم و جایگزین استفاده کنند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از