حالت تاریک

تقویت برق فردوس با‌دستور رئیس جمهور‌در‌اولویت قرار گرفت

تقویت برق فردوس با‌دستور رئیس جمهور‌در‌اولویت قرار گرفت

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به دستور رئیس جمهور برای تقویت زیرساخت برق شهرستان فردوس گفت: جلسه ویژه بررسی این موضوع بلافاصله برگزار و تصمیماتی اتخاذ شد.

به گزارش خاورستان،جواد قناعت روز یکشنبه در جلسه بررسی وضعیت پیشرفت پست‌های صنعتی برق استان افزود: به همت دولت سیزدهم در جای جای خراسان جنوبی طرح‌های برق رسانی شاخص برای تقویت شبکه برق استان و در راستای توسعه سرمایه گذاری در دستور کار قرار دارد.

رئیس جمهور روز چهارشنبه (۱۵ شهریور) در سفر مردمی برای حضور در پیاده روی اربعین به خراسان جنوبی آمد و علاوه بر حضور در مرکز استان به شهرستان‌های درمیان و فردوس هم سفر کرد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی عصر چهارشنبه در دیدار با اقشار مختلف مردم شهرستان فردوس با بیان اینکه برای توسعه صنایع خراسان جنوبی باید زیرساخت در استان وجود داشته باشد، گفت: در صورت ایجاد زیرساخت برق برخی سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در همین شهرستان فردوس اعلام آمادگی کردند.

وی گفت: احداث پست برق برای فردوس در برنامه استان وجود داشت و امروز برای تسریع در روند کار با وزیر نیرو تماس گرفتم تا با سرعت، پست برق مناسب را در این شهرستان داشته باشیم و افرادی که برای سرمایه گذاری در بخش صنایع اعلام آمادگی می‌کنند مشکلی نداشته باشند.

رئیس جمهور افزود: به زودی مساله پست برق برای شهرستان با پیگیری استاندار، نماینده مردم در مجلس و فرماندار حل خواهد شد.

تقویت برق فردوس با دستور رئیس جمهور در اولویت قرار گرفت

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان که استان خراسان جنوبی را هم زیر پوشش دارد، امروز گفت: در سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی موضوع تقویت و تامین زیرساخت برق شهرستان فردوس مطرح شد که این موضوع با حضور استاندار مورد بررسی قرار گرفت و فرآیند پیش‌ بینی نیازهای تقویت شبکه برق شهرستان تدوین شد.

حسین محمودی افزود: همچنین بررسی پروژه‌ها و پست‌های مورد نیاز در شهرستان فردوس را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی بیان کرد: در برنامه کوتاه مدت، تامین برق شهرک صنعتی فردوس را در دستور کار قرار داده بودیم که پست ۱۳۲ کیلو ولت و اجرای خط آن است، این پروژه از چند سال پیش شروع و در این جلسه تصمیم گیری شد که جدی‌تر پیگیری شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان گفت: پست دیگری در منطقه کجه و در حوزه معادن شهرستان در دستور کار است که در این جلسه مصوب شد اجرای آن پست را با کمک ایمیدرو دنبال کنیم.

وی اظهار داشت: در حوزه مشترکان بزرگ با درخواست ۱۵۰ مگاوات نیز قرار شد، درخواست‌ها به ما ارسال شود تا پیگیری‌ها و مطالعات لازم صورت گیرد و براساس اطلاعات مشاور نسبت به ساخت پست ۴۰۰ کیلو ولت اقدام کنیم.

تقویت برق فردوس با دستور رئیس جمهور در اولویت قرار گرفت

محمودی با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی از ابتدای دولت سیزدهم اقدامات ارزشمندی در زمینه برق‌ رسانی انجام شده‌ است افزود: هفته دولت امسال در بخش دیهوک شهرستان طبس ۷۰ کیلومتر خط انتقال به همراه پست ۱۳۲ کیلو ولت با اعتبار هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال را افتتاح کردیم.

وی عنوان کرد: پست ۴۰۰ کیلو ولت نهبندان نیازهای اساسی منطقه در گذشته بود که عملیات اجرایی این طرح مهم برق رسانی در دولت سیزدهم شروع شد و حداقل تا یک سال و نیم آینده به بهره‌برداری می‌رسد که زیرساخت بسیار مهم و ارزشمند برای خراسان جنوبی ایجاد می‌شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان با اشاره به اینکه ساخت پست ۱۳۲ کیلو ولت شهرک صنعتی خوسف در دستور کار بوده و مراحل انتخاب پیمانکار انجام شده‌ است گفت: همچنین تقویت پست ۱۳۲ کیو ولت نهبندان در راستای تامین برق صنایع منطقه در دستور کار قرار دارد و پست منطقه شاهکوه تا قبل از دهه فجر با همکاری ایمیدور به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اظهار داشت: این اقدامات که در دولت سیزدهم برای توسعه و تقویت زیرساخت صنعت برق خراسان جنوبی انجام شده، ظرفیت ارزشمندی است که نقش موثری در توسعه پایدار و اشتغال استان دارد.

طی روزهای اخیر پس از سفر رئیس جمهور رفع موانع تولید کارخانه قند قهستان شهرستان درمیان، مشکلات جامعه ایثارگران که نماینده آنان در حضور رئیس جمهور صحبت کرد و پیگیری درخواست شماری از شهروندان با حضور استاندار در دستور کار قرار گرفت و جلساتی در استانداری برگزار شده است.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و فردوس در ۱۹۵ کیلومتری شمال بیرجند است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از