حالت تاریک
استاندار خراسان جنوبی:

توجه‌ویژه‌به‌پروژه های زیرساختی و حیاتی استان در‌دولت سیزدهم

توجه‌ویژه‌به‌پروژه های زیرساختی و حیاتی استان در‌دولت سیزدهم

استاندار خراسان جنوبی گفت: خوشبختانه با شروع بکار دولت سیزدهم و در دو سال اخیر، اتفاقات و پروژه های حیاتی و زیرساختی بزرگی در استان خراسان جنوبی اجرا شده و در دستور کار است.

به گزارش خاورستان،جواد قناعت ظهر امروز در نماز جمعه عبادی و سیاسی شهر سه قلعه از توابع شهرستان سرایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه با شروع به کار دولت سیزدهم شاهد برنامه‌ها و پروژه های جدید در سطح کشور هستیم.

به گفته وی؛ پروژه های راه‌آهن ، انتقال آب از دریای عمان ، آبرسانی به روستاها، تأمین مسکن و بهبود وضعیت جاده ها از مهمترین این پروژه های حیاتی در استان خراسان جنوبی است.

استاندار با اشاره به این نکته که خراسان جنوبی به جهت عقب ماندگی‌ های سال‌های گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته، تصریح کرد: خراسان جنوبی در مقایسه با استان‌های دیگر از پیشرفت اندکی برخوردار بوده و در حوزه زیرساختی ضعف هایی دارد.

قناعت احداث خطوط راه آهن را در استان به عنوان پروژه ای حیاتی و مؤثر در ارتقای وضعیت اقتصادی و تحول آفرین نام برد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده ،راه آهن استان با تأمین منابع مستقیم و ردیف بودجه ویژه از طریق فروش نفت در حال اجراست.

وی در ادامه موضوعات و مطالبات جدی مردم استان شامل جاده‌ها و تأمین آب را یادآور شد و اظهار کرد: در  زمینه جاده‌ها و احداث باند دوم بودجه های خاصی به استان تعلق گرفته است. 

به گفته وی؛ عملیات اجرایی پروژه انتقال آب دریای عمان نیز با رایزنی‌های انجام شده در حال اجراست و هم اکنون وضعیت استان در مرحله سوم مسیرسازی می باشد و ان شاء الله در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۳ وارد فاز لوله گذاری خواهد شد.

استاندار در ادامه یکی از موضوعات و مطالبات مردم بخش سه قلعه را احداث محور سه قلعه به دیهوک عنوان کرد و گفت: این محور با محدودیت‌های قانونی مواجه است و تاکنون چند جلسه با معاونت عمرانی برگزار شده ولی نگاه ما به این پروژه مثبت است.

وی اظهار امیدواری کرد؛ در جلسه شورای اداری تصمیم خوبی برای این محور اتخاذ شود.

قناعت سپس به اقدامات و تلاش‌های قابل توجه دولت در بخش سه قلعه اشاره کرد و با ارائه گزارشی خاطرنشان کرد: در دو ساله اخیر ۷ هزار میلیارد تومان برای بهبود وضعیت راه‌های بخش سه قلعه و شهرستان سرایان هزینه شده است.

وی اجرای پروژه‌های بر زمین مانده شامل گود باستانی ،انتقال آب به روستا های عشایری و بخش سه قلعه،آسفالت ۴۸۰۰۰ متر معابر روستایی و احداث خط انتقال گاز برای پایداری گاز بخش سه قلعه و روستای زنگویی را از جمله این پروژه ها در بخش سه قلعه عنوان کرد.

استاندار با طرح یکی از مشکلات اساسی خراسان جنوبی مبنی بر خط انتقال گاز به استان و نیز بخش سه قلعه یادآور شد: استان خراسان جنوبی به دلیل تعریف یک خط انتقال گاز از خراسان رضوی همواره با شروع سرما و مصرف بالا دچار محدودیت بود درحالی که دیگر استان‌ها از چند طرف خط انتقال داشتند و ادامه این روند ضمن ایجاد مشکلات عدیده در استان، تعطیلی واحد های تولیدی را به‌ همراه داشت .

قناعت گفت: با پیگیری‌های انجام شده کلنگ زنی خط انتقال جدید از نهبندان به استان انجام شد و فاز دوم آن با ۸۰۰۰ هزار میلیارد تومان معادل اعتبارات پروژه های عمرانی دوساله استان در حال اجراست.

به گفته وی؛ این پروژه در هفته دولت یا دهه فجر سال آینده به بهره برداری خواهد رسید ومشکلات تأمین گاز خانگی و صنعتی و مناطق مرزی مرتفع خواهد شد.

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از