حالت تاریک
قاضی‌زاده‌هاشمی مطرح کرد؛

توزیع 8هزار قطعه زمین دربین ایثارگران طی دوسال‌گذشته

توزیع 8هزار قطعه زمین دربین ایثارگران طی دوسال‌گذشته

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در طول دو سال گذشته 20 هزار نفر در قالب 8 هزار قطعه زمین در بین ایثارگران توزیع شده است که پیش بینی می کنیم با پیگیری‌های جاری تا پایان دولت سیزدهم، به سی هزار نفر دیگر هم زمین تخصیص شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«خاورستان»، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاون رئیس جمهور در گفتگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به برنامه‌های وزارتخانه برای ایثارگران و جانبازان مستاجر اظهار داشت: از این زاویه ایثارگران از منظر قانونی به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ اول، کسانی که مشمول دریافت زمین می‌شوند و این امر توسط وزارت راه و شهرسازی تامین می‌شود؛ دوم، کسانی که مشمول دریافت وام هستند.

وی با اشاره به اینکه نرخ تسهیلات بانکی به کمک بانک مرکزی افزایش یافته است، افزود: اکنون بالاترین میزان وام مسکن مصوب به ایثارگران تعلق دارد که این مبلغ در شهرهای بزرگ تا 700 میلیون تومان می‌رسد. تقریباً مشکلی برای افرادی که برای بار اول می‌خواهند وام بگیرند وجود ندارد؛ آن‌ها می‌توانند به سرعت و به راحتی اقدام به دریافت وام کنند. با این حال، اگر به مشکلی برخورد کنند، دلیل آن ممکن است مقررات بانکی باشد.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه در بحث تامین زمین یک عقب ماندگی 40 ساله وجود دارد، خاطر نشان کرد: شاید تعهدات تامین زمین برای جامعه هدف ما کمتر از 40 درصد در طی این 40 سال اجرا شده است، اما در دولت سیزدهم، یک عزم قوی برای تامین زمین شکل گرفته است و ایثارگران هم دارند از آن بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: در طول دو سال گذشته 20 هزار نفر در قالب 8 هزار قطعه زمین در بین ایثارگران توزیع شده است که پیش بینی می کنیم با توجه به تفاهم نامه هایی که بسته ایم و پیگیری هایی که در حال انجام است در طی یک سال و نیم باقی مانده دولت سیزدهم به سی هزار نفر دیگر هم زمین تخصیص شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان کرد: در حال حاضر، 130 هزار نفر در اولویت دریافت زمین هستند، از جمله 20 هزار نفر که قبلاً زمین دریافت کرده‌اند و 110 هزار نفر باقی‌مانده که امیدواریم به 30 هزار نفر دیگر نیز زمین تخصیص داده شود.

وی افزود: هرچقدر سرعت تولید زمین توسط وزارت راه و شهرسازی افزایش پیدا کند و سهمیه به ما اختصاص پیدا کند طبیعتا ما راحت تر می توانیم کار را جلو ببریم.

وی با تأکید بر اینکه عملکرد دولت سیزدهم در زمینه تامین زمین برابر با 8 سال دولت قبل است، گفت: در طی 8 سال دولت قبل، 18 هزار نفر زمین دریافت کردند در حالی که در دو سال اخیر دولت سیزدهم، این تعداد به 20 هزار نفر افزایش یافته است.

قاضی‌زاده هاشمی در پایان گفت: این زمین ها به جانبازان بالای 25 درصد، همسران و فرزندان شهدا مشمول دریافت زمین خواهند شد و سایر ایثارگران شامل جانبازان زیر 25 درصد، والدین شهدا و فرزندان آن ها فقط مشمول وام خواهند شد.

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از