حالت تاریک
سفارشی در وصیت‌نامه شهید نظری:

جز راه حق انتخاب نکن!

جز راه حق انتخاب نکن!

«حقيقت را به فرزندم بگویید كه در راه حق به شهادت رسيد. نگویيد: رفت به سفر و بر می‌گردد نه! نه! حقيقت را بگوييد و او را جورى تربيت كنيد كه به جز راه حق راهى را انتخاب نكند.»

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خاورستان،  شهید «ذبیح الله نظری» از شهدای دوران دفاع مقدس است. او در وصیت‌نامه‌اش نوشته است:«حقيقت را به فرزندم بگویید كه در راه حق به شهادت رسيد. نگویيد: رفت به سفر و بر می‌گردد نه! نه! حقيقت را بگوييد و او را جورى تربيت كنيد كه به جز راه حق راهى را انتخاب نكند.»
 

وصیت نامه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«خاورستان»،شهید ذبیح‌الله نظری، هفدهم بهمن 1342، در شهرستان الیگودرز به دنیا آمد. پدرش محمدعلی (فوت 1365) و مادرش مریم نام داشت. تا پا یان دوره ابتدایی درس خواند. کارگر پالایشگاه نفت بود. سال 1364 ازدواج کرد و صاحب پسر شد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و ششم دی 1366، با سمت بي‌سیم‌چی در ماووت عراق با اصابت ترکش به کتف، شهید شد. مزار وی در امامزاده محمد(ع) شهرستان کرج قرار دارد.

در ادامه متن وصیت نامه شهید نظری را بخوانید.

بسم الله الرحمن الرحيم                                    

اسلام را ما بايد همه مان فدايش شويم پيغمبر هم فداى اسلام شد سيدالشهدا هم فداى اسلام شد، اسلام بزرگترين چيزى است كه در وديعه خداست.      ((امام خمينى ))

اشك از رخ گل ستاره گون مى ريزد    /    از قامت هر ستاره خون مى ريزد

        بـر روى زمـين كـلـاله هـاى خـون     /     از تير جفاى خصم دون مى ريزد

به نام الله پاسدار حرمت خون پاك شهيدان از كربلا تا ايران و سلام و درود به (امام زمان عج ) و نايب بر حقش امام خمينى و درود به خانواده معظم شهدا و اسراء مفقودان و معلولان و مجروحان و سلام به شما امت هميشه در صحنه ايران.

 بسم رب الشهداء و الصديقين

اگر سعادت جاودانه شهادت نصيب اين بنده حقير و گناه كار شد از شما امت حزب الله مى خواهم كه هميشه پشتيبان رهبر و يار و مدد يار رزمندگان در جبهه دعا گوى معلولان و مجروحان باشيد و براى آزادى اسرا دعا كنيد و براى بنده حقير طلب مغفرت از خدا كنيد خداوند به خاطر شما اين گناه كار را ببخشد ان‌شاءالله و هميشه براى طول عمر رهبر كبير انقلاب بت شكن زمان دعا كنيد و از خداوند بخواهيد كه ظهور امام زمان (عج) هر چه زودتر بخواهد بيايد و انتقام خون شهدا را از قاصبين بگيرد. تنها اوست كه مى تواند عدل و عدالت را در سراسر جهان گسترده بفرمايد به اميد آن روزها كه با امام زمان (عج) و نايب او در كربلا نماز جماعت را بخوانيم.   ان شاء الله ديگر بيشتر از اين سرتان را درد نمى آورم و در اينجا چند جمله با مادرم و همسرم خواهرم و برادرانم اول به مادرم خدا را شكر مى كنم كه همچون مادرى مثل شما به من عنايت فرموده است و شما هم بايد خدا را شكر كنيد كه فرزندت در راه خدا به شهادت رسيده و راه حق را پيموده است و از مادرم مى خواهم كه من را حلال كند و من  مى دانم كه جز مزاحمت چيزى ديگر نداشته ام و ان‌شاءالله من را مى بخشيد و حالا به همسرم از شما مى خواهم كه من را حلال كنيد و بعد از شهادت من همچون زينب صبر كن و از تو مى خواهم كه حقيقت را به فرزندم بگویيد كه در راه حق به شهادت رسيد. نگویيد: ها رفت به سفر و بر می‌گردد نه! نه! حقيقت را بگوييد و او را جورى تربيت كنيد كه به جز راه حق راهى را انتخاب نكند و حالا به خواهرم از تو مى‌خواهم كه همچون زينب صبر و شكيبايى كنيد و براى رضاى خدا هيچ احساس ناراحتى نكنيد و برادرانم، از برادرانم مى‌خواهم كه پاسدار خون به حق ريخته شهدا باشند و به فرمان رهبر گوش دهند و جبهه‌ها را پر تر از هميشه كنند و در آخر مى‌خواهم كه خبر شهادت من را به شما دادند هيچ ناراحت نشويد و از اينكه همسايگان و آشنايان حلاليت بطلبيد.      

والسلام خداوند نگهدار شما باشد.

 

پيام شاخص شهيد بزرگوار بر اساس متن وصيّت نامه و مطابقت با آيات و روايات

پيام شهيد: هميشه پشتيبان رهبر و يار و مدد يار رزمندگان در جبهه دعا گوى معلولان و مجروحان باشيد.

شاهد قرآنی: يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا أَطيعُوا اللَّهَ وَ أَطيعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِي الْأَمْرِ مِنْكُمْ فَإِنْ تَنازَعْتُمْ في‏ شَيْ‏ءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللَّهِ وَ الرَّسُولِ إِنْ كُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَ الْيَوْمِ الْآخِرِ ذلِكَ خَيْرٌ وَ أَحْسَنُ تَأْويلاً (نساء/59)

اى كسانى كه ايمان آورده‌‏ايد، خدا را اطاعت كنيد و پيامبر و اولياى امر خود را [نيز] اطاعت كنيد پس هر گاه در امرى [دينى‏] اختلاف نظر يافتيد، اگر به خدا و روز بازپسين ايمان داريد، آن را به [كتاب‏] خدا و [سنت‏] پيامبر [او] عرضه بداريد، اين بهتر و نيك‏‌فرجام‏تر است.

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از