حالت تاریک

حاجی آباد زیرکوه رکورددار بارندگی‌های شبانه روز گذشته

حاجی آباد زیرکوه رکورددار بارندگی‌های شبانه روز گذشته

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی گفت: بیشترین بارندگی‌های شبانه روز گذشته در خراسان جنوبی با ۸ میلیمتر در حاجی آباد زیرکوه ثبت شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان»،کارشناس هواشناسی استان گفت: در شبانه روز گذشته همچنین در زهان ۷ میلیمتر، گزیک ۶، درمیان و آبیز ۵، معصوم آباد ۴، دیهوک، مغیلان، حسین آباد قاین، جفت رود و حصاردار ۳ میلیمتر، اسدیه و فرودگاه بیرجند ۲، دستگرد، کلاته گاویچ و زهری یک میلیمتر، و در نهبندان، فردوس، سربیشه، خضری، درح، سرایان و علی آباد زارعین کمتر از یک میلیمتر باران بارید.

زارعی افزود: بر اساس الگو‌های هواشناسی و با فعالیت توده هوای ناپایدار جوی تا روز یکشنبه کماکان گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک (در برخی نقاط کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا)، رگبار و رعد و برق، در مناطق مستعد بارش تگرگ، برخورد صاعقه و در ارتفاعات تشکیل مه پیش بینی می‌شود.

وی گفت: با توجه به ماهیت رگباری بارشها، وقوع رواناب، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن برخی مسیل‌ها به ویژه در شرق و برخی نقاط شمالی استان دور از انتظار نیست.

کارشناس هواشناسی استان افزود: دمای هوای استان نیز تا صبح دوشنبه هفته آینده روند کاهشی خواهد داشت.

در ۲۴ ساعت گذشته همچنین دهسلم با ۳۷ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین، و زهان با ۹ درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین نقطه استان بود.

تغییرات دمایی در بیرجند نیز در این مدت بین ۱۳ و ۲۸ درجه سانتیگراد بالای صفر بود.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از