حالت تاریک

دستور ویژه استاندار برای کاهش صف انتظار تسهیلات

دستور ویژه استاندار برای کاهش صف انتظار تسهیلات

استاندار خراسان جنوبی، مدیران بانک های استان را مکلف کرد که صف انتظار تسهیلات ازدواج و فرزندآوری را بشکنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«خاورستان» به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، جواد قناعت به منظور بررسی علل و عوامل موثر در روند کند پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری در استان، عصر سه‌شنبه مدیران بانک‌های خراسان جنوبی را به نشستی ویژه فراخواند.

وی با گلایه از مدت انتظار متقاضیان در صف پرداخت تسهیلات گفت: اگرچه محدودیت منابع مالی، علت اصلی کندی پرداخت‌هاست اما پاسخ مناسبی برای انتظار مردم نیست.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی با اشاره به مصوبات مرتبط با این موضوع و تاکید دولت بر تحقق قانون جوانی جمعیت تصریح کرد: دریافت به موقع تسهیلات ازدواج و فرزندآوری حق مردم است.

وی متذکر شد: این تکلیف مدیران بانک‌هاست که نسبت به تامین منابع مالی مرتبط با تسهیلات ازدواج و فرزندآوری از مرکز پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

قناعت به خدمات دولت در استان اشاره کرد و گفت: این صف انتظار که خدمات دولت و مدیران استان را زیر سؤال می‌برد، باید تا پایان سال شکسته شود.

وی ادامه داد: به دلیل اندک بودن منابع مالی بانک‌ها در جلسه هیات دولت موضوع انتقال سرریز منابع استان‌های برخوردار به مناطق کم‌برخوردار مثل خراسان جنوبی را درخواست کردم که مورد استقبال برخی استانداران واقع شد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: انتقال سرریز منابع از دیگر استان‌ها، منابع تسهیلاتی بانک‌های خراسان جنوبی را تقویت کرده و به کمتر شدن زمان انتظار متقاضیان کمک می‌کند.

وی با اشاره به اقدامات بانک‌ها در پرداخت سایر تسهیلات متذکر شد: نگهداشت منابع و تخصیص نیافتن آن به پوشش درخواست‌های متقاضیان، غیرقابل قبول است و تخطی از قانون محسوب می‌شود.

در این جلسه، گزارش آماری جامع از عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری ارائه شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از