حالت تاریک

صندوق توسعه ملی، استان‌های کمتربرخوردار را ویژه ببیند

صندوق توسعه ملی، استان‌های کمتربرخوردار را ویژه ببیند

استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: صندوق توسعه ملی، استان‌های کمتربرخوردار را ویژه‌تر ببیند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان»، جواد قناعت عصر امروز ( ۴ آذر) در دیدار معاون صندوق توسعه ملی کشور، به تشریح ظرفیت‌های خراسان جنوبی پرداخت و از نقش بانک‌ها در ایجاد ارزش افزوده از این پتانسیل‌ها گفت.

استاندار خراسان جنوبی از جایگاه صندوق توسعه ملی در شتاب دادن به روند اجرای پروژه‌های عمرانی و اقتصادی گفت و با اشاره به سیاست‌های این صندوق، برای کمک به توسعه خراسان جنوبی سه پیشنهاد ارائه کرد.

وی تصریح کرد: با عنایت به اینکه جذب اعتبارات شناور صندوق توسعه ملی در بازه زمانی تعیین شده برای استان‌های کم‌برخوردار مشکل است، لذا پیشنهاد می‌شود سهمی از این اعتبارات برای استان‌‌های کمتر توسعه‌یافته همانند تسهیلات تکلیفی در نظر گرفته شود.

به گفته وی؛ این تکلیفی شدن اعتبارات، فرصتی مطلوب برای استان‌های کمتربرخوردار خواهد بود.

قناعت از نیاز خراسان جنوبی به وجود مرکز طب و تصویربرداری و پرتونگاری (MRI) خصوصی گفت و پیشنهاد داد: صندوق توسعه ملی در راه‌اندازی این مرکز که در حال حاضر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، مشارکت کند.

وی با ارائه پیشنهاد مشارکت صندوق توسعه ملی در طرح‌هایی که به عنوان اولویت و مطالبه عمومی مردم طی سال‌‌های اخیر مطرح بوده، راه‌اندازی ایرلاین در راستای توسعه پروازهای استان را از جمله این مطالبات عنوان کرد.

استاندار ادامه داد: صندوق توسعه ملی خط اعتباری ویژه‌ای برای رفع محرومیت از استان به‌ ویژه رونق بخش کشاورزی (حوزه آب و خاک) به میزان ۸۰۰ میلیارد تومان اختصاص دهد.

قناعت با اشاره به رغبت استفاده از تسهیلات صندوق توسعه در همه بخش‌ها، خواستار کاهش نرخ تسهیلات فعلی صندوق  برای استان‌هایی مثل خراسان جنوبی شد و گفت: کاهش نرخ تسهیلات ترغیب‌کننده است و می‌تواند برای حضور سرمایه‌ گذاران در استان جذابیت ايجاد کند.

شایان ذکر است؛ در این دیدار میر محمدصادقی، معاون صندوق توسعه ملی برای حمایت از راه‌ندازی ایرلاین، ایجاد مرکز پرتونگاری و همچنین اعطای ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش برای تأمین مواد اولیه کارخانه کویر تایر موافقت کرد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از