حالت تاریک
همرزم شهید صیادشیرازی:

صیاد شیرازی خود را مدیون انقلاب می‌دانست

صیاد شیرازی خود را مدیون انقلاب می‌دانست

مشاور نظامی فرمانده کل قوا گفت: شهید صیاد شیرازی هرگز از انقلاب طلبی نداشت و هرچه طلب می‌کرد برای انجام ماموریت‌ها بود لذا به تبعیت از سیره آن شهید باید احساس دین به انقلاب اسلامی را در خود نگه داریم.

به گزار ش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان»،امیر سرتیپ ناصر آراسته در یادواره شهید صیاد شیرازی که در مسجد امام حسین (ع) بیرجند برگزار شد ضمن ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به مردم استان خراسان جنوبی گفت: تجلی قرآن در سیره صیاد شیرازی از صفات بارز شخصیتی این شهید بود و تعداد زیادی آیات قرآن در کلام و رفتارش دیده می‌شد.

وی با اشاره به اینکه در ۱۸ روز محاصره و حمله ضد انقلاب به منطقه غرب کشور شرایط بسیار سختی بر جبهه خودی حاکم شده بود گفت: شهید در چنین شرایطی خدا را شکر می‌کرد که با تعداد زیادی از ضد انقلاب‌ها در این عملیات مواجه بودیم و هیچ تیری از سربازان هدر نمی‌رفت لذا می‌توانستیم با توان کم دشمن را شکست دهیم.

همرزم شهید صیاد شیرازی با اشاره به وقایع سردشت گفت: زمان آزادسازی سردشت شهید صیاد شیرازی به کلام الهی توصیه می‌کرد و تاکید داشت که به ضد انقلاب هم پاسخ قرآنی دهیم.

سرتیپ آراسته بیان کرد: پاسگاه فرماندهی تاکتیکی شهید صیاد شیرازی در عملیات مرصاد تنها دو نیرو داشت ولی با این شرایط شهید صیاد مردانه جنگید.

وی پاسگاه متحرک هوایی برای عملیات زمینی را از ابداع‌های سپهبد صیاد شیرازی در جنگ تحمیلی برشمرد که اقدامی بی نظیر بود و گفت: این فرماندهی به شکل تاکتیکی، صحنه و راهبردی بود چون منافقان می‌خواستند در عملیات "فروغ جاویدان" نظام را در سه روز ساقط کنند اما شهید صیاد با عملیات راهبردی در هشت ساعت منافقان را شکست داد.

رئیس هیات معارف جنگ با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی شهید صیاد شیرازی گفت: کمک به دیگران آن هم به طور ناشناس و اطاعت بی چون و چرا از ولایت فقیه از مهمترین این ویژگی‌ها بود و صیاد شیرازی همواره عزت و آبرو را از سمت خدا می‌دید و با چنین دیدگاهی در جنگ حضور جانانه داشت.

وی با اشاره به رشادت‌های این شهید والامقام در جنگ‌های لبنان و سوریه و انتقال تجربیات دفاع مقدس ادامه داد: شهید صیاد شیرازی حرفه خود را همواره جنگیدن می‌دانست و هیچ لحظه از وظایف خود کوتاهی نکرد.

امیر آراسته گفت: شهید صیاد شیرازی معتقد بود هر جا مظلوم، خانواده شهید و رزمنده ای هست چه داخل یا خارج از کشور مدیون آنها هستیم.

در این آیین جمعی از خانواده‌های شهدا با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان استان تجلیل شدند.

سپهبد شهید علی صیاد شیرازی ۲۱ فروردین سال ۱۳۷۸ به دست گروهک تروریستی منافقین در تهران مقابل منزل‌اش ترور شد و به شهادت رسید.

وی در دوران دفاع مقدس نقش موثری ایفا کرد و در دوران خدمت خود سمت‌هایی از جمله فرماندهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، عضو شورای عالی دفاع ملی، معاونت بازرسی ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح و جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح را بر عهده داشت.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از