حالت تاریک
مشاور وزیر میراث فرهنگی:

لزوم حمایت از خراسان‌جنوبی در مسیرتوسعه گردشگری

لزوم حمایت از خراسان‌جنوبی در مسیرتوسعه گردشگری

مشاور وزیر میراث فرهنگی: گفت: خراسان جنوبی باتوجه به ظرفیت‌هایی که دارد باید در مسیر معرفی هرچه بیشتر و توسعه گردشگری خود حرکت کرده و مورد حمایت قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان» مشاور وزیر و مدیرکل حراست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازدید از پاویون خراسان جنوبی در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری، گفت: در دو سه سال اخیر شاهد انجام اقدامات خوبی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی بوده‌ایم.

وحید سلطانی، با اشاره به توجه ویژه اداره‌کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی به توسعه صنعت‌گردشگری، احیاء بافت‌های تاریخی و حمایت از صنعتگران این حوزه بیان کرد: این عملکرد نشان‌دهنده وحدت و همگرایی بین اداره‌کل با شهرستان‌ها است.

وی، اظهار داشت: لازم است در جهت جذب سرمایه‌گذاران خارجی و حمایت از سرمایه‌گذاران داخلی در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی گام‌های محکمی برداریم و در بکارگیری نیروهای خلاق در طراحی پاویون و ایده‌پردازی در معرفی ظرفیت‌ها بیش از پیش بهره‌مند شویم.

سلطانی، به ضرورت حمایت از صنعتگران حوزه صنایع‌دستی و گردشگری تأکید کرد و افزود: خراسان جنوبی باتوجه به ظرفیت‌هایی که دارد باید در مسیر معرفی هرچه بیشتر و توسعه گردشگری خود حرکت کرده و مورد حمایت قرار بگیرد.

گفتنی است؛ هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران، با حضور نمایندگان و فعالان صنعت گردشگری از ۱۱ کشور جهان شامل روسیه، ترکیه، مالزی، اندونزی، تایلند، ازبکستان، ویتنام، تاجیکستان، زیمبابوه، تانزانیا و سریلانکا در ۲۰ سالن و ۶۰ هزار مترمربع تا ۲۶ بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران پذیرای بازدیدگان و گردشگران است.

 

انتهای پیام/7

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از