حالت تاریک
استاندار خراسان جنوبی:

مشارکت دانش‌آموزان در ایجاد شور انتخاباتی اثرگذار است

مشارکت دانش‌آموزان در ایجاد شور انتخاباتی اثرگذار است

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه راهبرد دشمن خارج کردن مردم از صحنه است، گفت: مشارکت دانش‌آموزان و فرهنگیان در ایجاد شور انتخاباتی اثرگذار است.

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری تحلیلی«خاورستان»، جواد قناعت امروز در شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به اهمیت انتخابات پیش‌رو اظهار کرد: یکی از مؤلفه‌‌هایی که براساس آن متوجه می‌شویم کار نظام و دولت درست است، موضع‌‌گیری دشمن است.

به گفته وی؛ امام راحل فرمودند؛ وقتی دشمن از شما تعریف می‌کند، ببینید چه اشتباهی کرده‌اید اما اگر از کار شما ناراحت و عصبانی بود، بدانید کارتان درست است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به پشتوانه مردمی از نظام اسلامی در راهپیمایی‌ها و انتخابات، تصریح کرد: دشمن می‌خواهد با کم رونق کردن انتخابات پیش‌رو مشروعیت نظام را زیر سوال ببرد.

قناعت با بیان اینکه دشمن به‌دنبال تأثیرگذاری بر روی ذهن و افکار مردم برای رأی ندادن در انتخابات است و القا ‌می‌کند حضور مردم در انتخابات اثر ندارد، ادامه داد: این در حالی است که انتخابات در جمهوری اسلامی ایران، موجودیت نظام است.

وی با اشاره به اینکه کاهش مشارکت رمز فتنه دشمن برای انتخابات است، یادآور شد: مشارکت آمریکایی‌ها در انتخابات‌ها هیچگاه به ۵۰ درصد نرسیده است اما در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در ۴۵ سال گذشته، همواره درصد مشارکت‌ها بالا بوده است.

استاندار خراسان جنوبی در ادامه به جایگاه و نقش ایران در معاهده‌های جهانی اشاره کرد و افزود: دشمن در طی این سال‌ها بحث تجزیه‌طلبی، نفوذ، حمله به رهبری و ... را شروع کردند اما به نتیجه‌ای نرسیدند و الان هدف‌گذاری دشمن بر روی مردم و افکار مردم است تا نظام اسلامی پشتوانه مردمی خود را از دست بدهد.

وی  با بیان اینکه راهبرد دشمن خارج کردن مردم از صحنه است، تأکید کرد: اما در مقابل راهبرد ما باید این باشد که مانند گذشته مردم همچنان در صحنه باشند چون در این صورت دشمنان هیچ غلطی نمی‌توانند، بکنند.

قناعت با تأکید بر قدرت نقش‌آفرینی مردم افزود: غزه مصداقی عینی از این قدرت عظیم مردم است که گروه کوچکی از مردم در زمینی کوچک، آمریکا با آن همه ادعا و رژیم صهیونیستی را با قدرت صبر و ایستادگی خود، عاجز کرده‌اند.

استاندار ادامه داد: دشمن می‌خواهد مردم را دلسرد کند که پای صندوق رأی نیایند اما همه ما وظیفه داریم که امیدآفرینی کنیم.

وی با بیان سه مرحله‌ تبیینی، تبلیغی و تهییجی برای انتخابات، تصریح کرد: اکنون از مرحله تبیین عبور کرده‌ایم و باید به تبلیغ و تهییج و ایجاد شور و نشاط برای افزایش مشارکت انتخابات بپردازیم.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از