حالت تاریک

نامزدهای موردحمایت شورای ائتلاف در خراسان‌جنوبی مشخص شدند

نامزدهای موردحمایت شورای ائتلاف در خراسان‌جنوبی مشخص شدند

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان جنوبی، اسامی نامزدهای مورد حمایت این تشکل سیاسی در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی«خاورستان»، حسن خسروی روز دوشنبه در نشست خبری با تشریح فرایند انتخابات و گام‌های چهارگانه برای رسیدن به انتخاب اصلح در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، اظهار کرد: این شورا بعد از ثبت نام قطعی داوطلبان طی اطلاعیه‌ای از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس خواست که برای برخورداری از حمایت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، در سایت شانانیوز ثبت‌نام کنند.

وی در ادامه افزود: از مجموع ۱۱۴ نامزد تایید صلاحیت شده در استان ۵۶ نفر یعنی ۵۰ درصد نامزدها به شورای ائتلاف مراجعه یا در سایت ثبت‌نام کردند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان جنوبی گفت: نامزدهای ثبت نام کرده برای مصاحبه دعوت شدند و ابتدا میثاق‌نامه‌ای را امضا کردند که در فرآیند انتخاب و حمایت شورای ائتلاف از نامزدی که احتمال رای آوری بیشتری دارد، به انتخاب شانا احترام بگذارند و به منظور حفظ وحدت در جبهه انقلاب به نفع نامزد مورد نظر و مورد حمایت شورا از ادامه رقابت انصراف داده و برای رای آوری نامزد نهایی تلاش کنند.

خسروی بیان کرد: ۲۲ نامزد در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف در این سایت ثبت‌نام کردند که در نهایت با سیر مراحل مختلف حجت الاسلام محمدامین وحدانی‌نیا با ۲۲۹ رای، علی مولوی‌حقیقی با ۱۷۴ رای و سید حسن هاشمی ۱۵۷ رای، بیشترین آرا را کسب کردند و به شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان معرفی شدند.

وی ادامه داد: براساس دستورالعمل شانا از آنجایی که هیچ کدام از این نامزدها حائز دوسوم آرا نشدند لذا گزینه نهایی در استان انتخاب نشد و برای مشخص شدن گزینه نهایی اسامی هر سه نامزد به شانای مرکز ارسال شد که در این مرحله گزینه نهایی را پس از بررسی و استعلام از منابع مختلف، علی مولوی حقیقی معرفی کردند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان جنوبی تصریح کرد: فرآیند رسیدن به گزینه نهایی شانا در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف مطابق دستورالعمل صورت گرفته و هیچ‌گونه اعمال نظر شخصی در آن نبوده است.

وی گفت: همچنین در حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه، محمدرضا رئیسون به عنوان نامزد شانا انتخاب شد.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان جنوبی بیان کرد: در حوزه انتخابیه فردوس، طبس، سرایان و بشرویه نیز حجت الاسلام مجید نصیرایی و محمدرضا رجبی‌مقدم به عنوان نامزدهای شانا معرفی شدند که هر کدام رای بیاورند مورد تایید شانا خواهند بود.

وی در ادامه افزود: این شورا در حوزه انتخابیه قاینات و زیرکوه هنوز نامزدی را معرفی نکرده است.

خسروی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر حضور حداکثری مردم در انتخابات، افزود: باید کاری کنیم که شور انتخابات به حدی باشد که دشمن نتواند این حضور و مشارکت را انکار کند.

انتهای خبر/

نامزدهای موردحمایت شورای ائتلاف در خراسان‌جنوبی مشخص شدند

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از