حالت تاریک
مدیرکل کانون پرورش خراسان‌جنوبی خبر داد:

برگزاری ۳۰۰ کارگاه تابستانی برای کودکان و نوجوانان

برگزاری ۳۰۰ کارگاه تابستانی برای کودکان و نوجوانان

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی گفت: برگزاری ۳۰۰ کارگاه تابستانه با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در استان برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی«خاورستان»، مهدی مظهری روز سه‌شنبه در نشست خبری تشریح فعالیت‌های تابستانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گفت: ثبت‌نام کارگاه‌های اوقات فراغت با ۶۰ فعالیت فرهنگی، هنری، ادبی، مهارتی و علم و فناوری با شعار «تابستونتو بساز» از ۱۶ خرداد ماه آغاز شده است.

و از برپایی ۳۰۰ کارگاه تابستانه برای کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی خبر داد و افزود: ثبت‌نام برای شرکت در کارگاه‌های تابستانی تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی بیان کرد: مراکز ثابت کانون در شهرستان‌های بیرجند، قاینات، سرایان، فردوس، بشرویه، طبس، نهبندان، درمیان و سربیشه، برپایی کارگاه‌های شامل قصه‌گویی، کاردستی، نوشتن خلاق، سفال، نقاشی، قرآن، شاهنامه‌خوانی،خوشنویسی، خبرنگاری، سرود، تئاتر، شعر، آشنایی با هنر اسلامی، تندخوانی، مهندسان کوچک، رصد ستارگان، موسیقی، نمادشناسی تصاویر و ... را تدارک دیدند.

مظهری ادامه داد: در حال حاضر در استان ۱۲ مرکز ثابت و هشت مرکز سیار فعالیت می‌کنند و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه حضوری به نزدیک‌ترین مرکز فرهنگی‌هنری کانون به محل سکونت‌ خود از عناوین، زمان تشکیل و هزینه کارگاه‌ها مطلع و جهت ثبت‌نام اقدام نمایند.

وی افزد: هم اکنون ۱۷ هزار و ۵۸۵ نفر از کودکان و نوجوانان استان خراسان جنوبی عضو کانون پرورش فکری هستند که ۳ هزار و ۵۰۰ نفر آنان در کارگاه‌های تخصصی شرکت می‌کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی عنوان کرد: کاروان «پیک امید» با هدف ارائه خدمات کانون به مناطق مرزی و کم‌برخوردار استان  در ایام تابستان به شهرستان سربیشه، نهبندان و زیرکوه اعزام خواهد شد.

مظهری خاطر نشان کرد: همچنین قرار است از ظرفیت نوجوانانی که توانمندهایی دارند  به عنوان مربی برای آموزش به همسالان خود در مراکز کانون پرورش فکری استفاده کنیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی گفت:  حدود ۲۰۰ نفر از اعضای ویژه و فعال کانون‌های پروشی فکری استان به اردوهای خارج از استان اعزام خواهند شد.

وی با اشاره به کم بودن مراکز کانون پرورش فکری در شهرستان بیرجند نسبت به جمعیت بالای آن، تصریح کرد: در حال حاضر در بیرجند سه مرکز فعال است و یک مرکز هم در منطقه مهرشهر با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در حال ساخت است که حداقل برای تکمیل ۴ میلیارد تومان نیاز دارد.

 انتهای خبر/10

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از