حالت تاریک

۳۵میلیارد ریال صنایع‌دستی در خراسان‌جنوبی به فروش رسید

۳۵میلیارد ریال صنایع‌دستی در خراسان‌جنوبی به فروش رسید

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: ۳۵ میلیارد ریال صنایع دستی در ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان به فروش رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان»، هادی شاهوردی روز یکشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: نمایشگاه صنایع دستی از ۲۹ آبان تا سوم آذر ماه جاری در قالب ۲۱۴ غرفه و با حضور ۳۰۰ صنعتگر از ۲۶ استان کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی بیرجند برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی بیا کرد: در این نمایشگاه ۷۰ رشته صنایع‌ دستی به‌ نمایش گذاشته شد و بیشترین فروش مربوط به تراش سنگ‌های قیمتی، سفال، سرامیک و صنایع فلزی بوده است.

وی از افزایش ۱۶ درصدی فروش محصولات در ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان نسبت به پنجمین دوره آن خبر داد.

شاهوردی با اشاره به حوزه بازاریابی و فروش صنایع دستی اظهار کرد: نخستین بار در ششمین نمایشگاه صنایع دستی استان با محوریت هنر دست و سنگ، غرفه ویژه مشاوره بازاریابی ایجاد شد که به صورت رایگان به همه صنعتگران مشاوره داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی ادامه داد: برای تولید صنایع دستی نیز حمایت‌هایی از صنعتگران استان با اعطای تسهیلات در نرخ‌های متفاوت انجام می‌شود و سال گذشته خراسان جنوبی رتبه نخست پرداخت تسهیلات در این زمینه را به خود اختصاص داد.

وی گفت: بیش از ۴۴۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل بند «الف» تبصره ۱۸ با نرخ ۱۲ درصد و تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال انفرادی و پشتیبان به صنعتگران استان پرداخت شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از