حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1402/07/05 شمسی | 2023/09/27 میلادی
مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی؛

برگزاری سومین دوره ملی تخصصی فیلمسازی در بیرجند

برگزاری سومین دوره ملی تخصصی فیلمسازی در بیرجند

مدیریت امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی گفت: دوره تخصصی آموزش فیلمسازی « از ایده تا اجرا » ویژه دانشجو معلمان از ۲۵ تا ۲۹ شهریور ماه جاری در بیرجند برگزار می شود.

به گزارش خاورستان، حجت الاسلام جواد اکبری مطلق رئیس امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، از برگزاری دوره تخصصی آموزش فیلمسازی « از ایده تا اجرا » ویژه دانشجو معلمان از ۲۵ تا ۲۹ شهریور ماه جاری در بیرجند خبر داد.
وی افزود: این دوره فیلمسازی مخصوص دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور است که آموزش و مقدمه ای برای برگزاری جشنواره اصلی در آذرماه امسال خواهد بود.
مدیریت امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی بیان کرد: ۶۶ دانشجو شامل ۳۵ برادر و ۳۱ خواهر و ۲۷ استاد شامل ۱۷ برادر و ۱۰ خواهر در این دوره شرکت خواهند کرد.
اکبری مطلق با اشاره به اینکه شرکت کنندگان این دوره، آشنایی قبلی با فیلمسازی دارند و با شرکت در این دوره، آموزش های تخصصی تری را فرا خواهندگرفت.
وی ادامه داد: شرکت کنندگان در این دوره، آثار خود از جمله فیلم کوتاه، محتوا، تبلیغ و ... را برای جشنواره پایانی که در آذرماه برگزار می‌شود آماده خواهند کرد.
او یادآور شد: در بین افراد شرکت کننده، ۶-۷ نفر هم از استان ما هستند که تقریبا دو برابر سهمیه سایر استان ها است.
اکبری مطلق گفت: این دوره قبلاً هم دوبار برگزار شده و حالا قرار است سومین دوره آموزشی آن، برای اولین بار در خراسان جنوبی و پردیس امام سجاد علیه السلام بیرجند برگزار شود.

 مدیریت امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی در خصوص هدف از برگزاری این دوره نیز گفت: با توجه به اینکه فضای آموزشی به سمت استفاده از فضای مجازی پیش رفته است، شاهد این هستیم که آموزش از طریق تصویر و فیلیم، بسیار موثرتر از متن و محتوا است و بهتر می تواند قالب را القا کند.
وی گفت: بنابراین دانشجو معلمان در این دوره شرکت می کنند تا به روش های جدید آموزشی از طریق فیلم و کلیپ مجهز شوند و آموزش های موثرتری داشته باشند.

انتهای خبر/۷

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از