حالت تاریک

بیمه اجتماعی ۱۰۶۴ مددجوی کمیته‌امداد خراسان‌جنوبی

بیمه اجتماعی ۱۰۶۴ مددجوی کمیته‌امداد خراسان‌جنوبی

معاون حمايت و سلامت كميته امداد امام خميني (ره) خراسان جنوبي گفت: امسال، هزار و ۶۴ مددجوی تحت حمایت از خدمت بیمه تأمین اجتماعی بهره مند شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان» به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی، سیدرضا حسینی با تبریک روز بیمه در جمع خبرنگاران گفت: یکی از خدمات کمیته امداد ایجاد بستر توانمندسازی نیازمندان برای فراهم آوردن زندگی شایسته و توأم با کرامت است.

وی ادامه داد: این رویکرد در قالب برنامه‌های مختلف اجرا می‌شود تا مددجو بتواند جایگاه خود را در جامعه پیدا کند و با اتکاء به توانایی‌های خویش، زندگی مناسبی در سنین بالاتر داشته باشد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان‌ ‌جنوبی اضافه کرد: یکی از این برنامه‌ها واریز حق بیمه برای مددجویان واجد شرایط به منظور بهره‌مندی این عزیزان از خدمات بیمه‌ای و بازنشستگی است که در این خصوص امسال تعداد یک هزار و ۶۴ مددجوی تحت حمایت از خدمت بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شدند که از این تعداد ۸۴۳ نفر در قالب زنان سرپرست خانوار شهری و ۲۲۱ نفر در قالب مجریان طرح‌های اشتغال و خودکفائی هستند. 

سید رضا حسینی در ادامه خاطر نشان کرد: بیمه شدگان تامین اجتماعی پس از رسيدن به سن ۵۵ سالگی در زنان و سن ۶۰ سالگي در آقایان و با پرداخت حداقل ۱۰ سال پرداخت حق بيمه می توانند از خدمات بازنشستگي ، از کار افتادگی، مستمری بگیری و ساير مزايا نيز بهره‌مند شوند که در همین راستا از ابتدای سال برای ۲۸ نفر از بیمه شدگان، مستمری از سازمان تامین اجتماعی برقرار گردیده است.   

وي با بیان اينكه برای پرداخت حق بیمه ي اجتماعی زنان سرپرست خانوار از ابتدای سال ۱۴۰۲ ، بیش از ۳۹ میلیارد ۵۲۰ میلیون ریال هزینه شده است افزود: هدف از اجرای برنامه بیمه های اجتماعی ، اجراي صحيح قانون برنامه ششم توسعه مبني بر سرمایه گذاری در جهت توانمندسازي مددجويان تحت پوشش و تامين پشتوانه اقتصادی برای این خانواده ها که منتج به خروج پایدار از تحت حمايت امداد مي شود خواهد بود. 

وی تاکید کرد: باید تلاش کنیم با اقدامات مختلف این چنین زیرساخت‌های جریان تولید فقر را از بین ببریم و بستر زندگی شرافتمندانه را برای مددجویان فراهم کنیم.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از