حالت تاریک

تشکیل بیش از ۱۶۷ میلیارد ریال پرونده تخلف

تشکیل بیش از ۱۶۷ میلیارد ریال پرونده تخلف

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان اداره کل صمت خراسان گفت:از ابتدای سالجاری تاکنون، ۶۲۲ فقره پرونده تخلف به ارزش ۱۶۷ میلیارد و ۸۵۹ میلیون ریال برای واحد‌های صنفی و غیرصنفی متخلف در استان تشکیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان»،علی تهوری گفت: این تعداد پرونده با ۱۲ هزار و ۱۸۱  بازرسی از واحد‌های صنفی و غیرصنفی خراسان جنوبی تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

تهوری با بیان اینکه رسیدگی و بررسی شکایت‌ها و گزارش ها مردمی در اولویت حوزه بازرسی قرار دارد افزود: در این خصوص ۵۰ فقره پرونده تخلف در حوزه بنگاه‌های اقتصادی خارج از استان و در راستای ایفای حقوق مصرف‌کنندگان و برگشت مبالغ اضافی دریافتی به هم‌استانی‌های محترم تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی پرونده‌های سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی حدود ۴ برابری داشته است گفت: بالغ بر ۱۳۶ میلیارد و ۷۸ میلیون ریال از پرونده‌های تشکیل شده مربوط به تخلف بنگاه‌های اقتصادی خارج از استان بوده که برای رسیدگی و ایفای حقوق مصرف‌کنندگان به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: هم استانی‌ها می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی از سوی واحد‌های صنفی و غیرصنفی عرضه‌کننده کالا و خدمات مراتب را به سامانه ارتباطی ۱۲۴ در مرکز استان و ادارات تابعه در شهرستان‌ها اعلام ، تا با بررسی گزارش با متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از