حالت تاریک
  • سه‌شنبه, 1402/07/04 شمسی | 2023/09/26 میلادی
برای نخستین بار در خراسان جنوبی:

عمل موفقیت آمیز گوش میانی توسط متخصص جوان

عمل موفقیت آمیز گوش میانی توسط متخصص جوان

عمل جراحی گوش میانی برای اولین بار در بیرجند توسط یکی از متخصصین جوان استان انجام شد.

به گزارش خاورستان، عمل جراحی گوش میانی برای اولین بار در بیرجند توسط دکتر آرش کریمی فر متخصص گوش، حلق و بینی انجام شد.

این دکتر جوان حدود ۲۴ ساله در رابطه با این عمل به خبرنگار ما گفت: بیمار یک خانم میانسال ۵۱ ساله بود که با بیماری اتواسکلروز مراجعه کرد که این بیماری بر استخوانچه‌های گوش میانی که صدا را انتقال می‌دهند، اثر می‌گذارد و یکی از شایع‌ترین دلایل کم شنوایی پیشرونده در بزرگسالان است.

 علاوه بر این استخوان چه گوش هم از بین رفته بود و باید ترمیم می‌شد و پرده گوش هم به دنبال عفونت‌های مکرر قدیمی شبیه دیوار سنگی پشت آن ایجادشده بود و با توجه به کمبود تجهیزات و امکانات یک سری مشکلات داشتیم که در مجموع عمل انجام شد و موفقیت آمیز بود و امیدواریم که عارضه‌ای نداشته باشد چون ما فقط یک وسیله‌ هستیم.

او با اشاره به کمبود تجهیزاتی که وجود دارد بر تعامل بیشتر مسئولان برای خرید بسیاری از تجهیزات پزشکی تاکید کرد و افزود: با توجه به شرایط محرومیت استان نیاز است به حوزه درمان توجه بیشتری شود تا دیگر بیماران مجبور نباشند علاوه بر رنج بیماری رنج سفر به استان‌های دیگر و هزاران مشکل دیگر را تحمل کنند.

یزدان پناه همسر بیمار هم با قدردانی از دکتر آرش کریمی‌فر که تمام تلاشش را برای درمان این بیمار انجام داده بود گفت: این عمل علاوه بر بیرجند در بسیاری از شهرهای دیگر هم انجام نمی‌شود و فقط در مشهد و تهران و شیراز انجام می‌شود و عمل سخت و فوق تخصصی است.

او از محمدیان سرپرستار بیمارستان رازی و محمدنژادمسئول بخش گوش وحلق وبینی هم‌ قدردانی کرد و افزود:برای انجام عمل با یک سری ناملایمات‌ها و کمبودهایی مواجه شدیم که اذیت کننده بود که با تلاش این عزیزان موانع پیش رو رفع شد. 

به گفته وی در بیرجند متخصصان این رشته توان انجام این عمل را نداشتند افزون بر این حاضر هم نبودند در کنار آقای دکتر بایستند و تجربه کسب کنند که این مخالف با منشور ارزش‌های این حرفه است.

وی با تاکید بر این که باید قدردان زحمات این پزشکان باشیم به این نکته هم اشاره کرد بسیاری از تجهیزات در بیمارستان موجود نبود و دکتر از حساب شخصی خودش این تجهیزات را آماده کرد.

وی تاکید کرد: نیاز است که جامعه پزشکی استان از جوانان پزشکی که این طور با جان و دل برای بیماران وقت می‌گذارند حمایت بیشتری داشته باشد و با فراهم کردن امکانات برای آن‌ها زمینه فعالیت بیشتر آن‌ها را فراهم کنند.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از