حالت تاریک
امام جمعه موقت بیرجند:

سیره شهید مدرس الگوی نمایندگان مجلس قرار گیرد

سیره شهید مدرس الگوی نمایندگان مجلس قرار گیرد

امام جمعه موقت بیرجند گفت: همه مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید تمام دغدغه آنان «اسلام» باشد و در مقابل طاغوت بایستند و سیره و روش شهید آیت الله مدرس را سرلوحه‌ فعالیت‌های خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان»، حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی امروز جمعه در در خطبه های نماز جمعه بیرجند اظهار کرد: انسان با تقوا به واسطه اطاعت از خدا و اولیای الهی به جایگاهی می‌رسد که در فتنه‌ها و موج‌های آسیب‌های اجتماعی خود را حفظ می‌کند و راه حق را تشخیص می‌دهد و حتی به جایی می‌رسد که همانند شخصیت سلمان فارسی، مقداد و عمار برای دیگران هم معیار می‌شود.

امام جمعه موقت بیرجند به دهم آذرماه سالروز شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس اشاره کرد و افزود: این شخصیت به معنای حقیقی مصداق آیه ۲۹ سوره فتح است که امام راحل هم بسیار از ایشان یاد می‌کردند.

حجت الاسلام نوفرستی با اشاره به گزیده‌ی بیانات رهبر انقلاب در مورد ویژگی‌های نمایندگان مجلس گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند:«مجلس باید مجلسی باشد که بتواند در مقابل زورگویی‌ها و زیاده‌خواهی‌ها و مرعوب کردن‌ها و تطمیع کردن‌های قدرتمندان جهانی بایستد و مصالح کشور و ملت را محاسبه کند و دنبال آن برود. امام رضوان‌الله‌علیه بارها اسم «مدرس» را می‌آوردند. مگر خصوصیت مدرس چه بود؟ از مدرس عالم‌تر هم داشتیم. مدرس خصوصیت عمده‌اش این بود که هیچ عامل ارعاب و تهدید و تطمیع و فریب‌گری در او اثر نمی‌کرد.همان وقتی که علی‌الظاهر فضا را بر ضد او آن‌چنان متشنج کرده بودند که علیه‌ش شعار می‌دادند، او ایستاد و حرف خودش را زد. این خصوصیت یک نماینده‌ی خوب در مجلس است.»

خطیب نماز جمعه بیرجند ادامه داد: باید همه مسئولان و نمایندگان مردم که در مجلس شورای اسلامی می‌خواهند نقش ایفا کنند باید تمام دغدغه آنان «اسلام» باشد و در مقابل طاغوت بایستند و سیره و روش شهید والامقام آیت الله مدرس را سرلوحه‌ فعالیت‌های خود قرار دهند.

وی به بازخوانی چهار ویژگی «تدین»، «شجاعت»، «دلسوز مردم» و «کارآمدی» نمایندگی مردم در مجلس از زبان رهبر انقلاب پرداخت و افزود: امید است مردم با حضور حداکثری در انتخابات امسال شرکت کرده و افراد اصلح را برای مجلس شورای اسلامی انتخاب کنند.

حجت الاسلام نوفرستی با اشاره به ۱۲ آذر سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۸، عنوان کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی تجسم عینی انقلاب اسلامی و مظهر عقلانیت می‌باشد که از برترین و مترقی‌ترین قوانین دنیا است.

امام جمعه بیرجند با بیان حوادث غزه و عملیات طوفان الاقصی و بیداری ملت‌ها، گفت: در همین راستا حتی مردم اروپا و امریکا در مقابل دولت‌های خودشان برای حمایت از غزه و محکومیت جنایات رژیم اسرائیل به میدان آمدند و امیدواریم حمایت از هسته‌های مقاومت در اقصی نقاط جهان شکل بگیرد و این شدنی است.

وی در پایان گفت: حضور پررنگ و تاثیرگذار نیروی دریایی در خلیج فارس و دریای عمان و مازندران با مسائل سیاسی و آنچه که در سطح عالم می‌گذرد بسیار تعیین‌کننده است و بر اساس آیات قرآن باید در مقابل دشمن و جریان نفاق به هر توانی مجهز شویم تا دشمنان از ما بترسند و حضور نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران با توانمندی تخصصی در همین جهت است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از