حالت تاریک

اقامت مسافران‌نوروزی در خراسان‌جنوبی به ۶۳۵هزار نفر رسید

اقامت مسافران‌نوروزی در خراسان‌جنوبی به ۶۳۵هزار نفر رسید

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: در بازه زمانی ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۳ فروردین ماه جاری ۶۳۴ هزار و ۹۷۳ نفر در اقامتگاه‌های رسمی، غیررسمی و اضطراری استان اسکان یافتند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی«خاورستان»، هادی شاهوردی روز سه‌شنبه در گفتگو با رسانه‌های گروهی اظهار کرد: در ایام نوروز ۱۴۱ واحد تاسیسات گردشگری با بیش از ۹۸۱ اتاق و اسکان ۲ هزار و ۹۴۵ نفر در استان به مسافران و گردشگران نوروزی استان خدمات ارائه کردند.

وی افزود: همچنین در این مدت بیش از ۴۰ بقعه با ۱۴۱ سوئیت و ۵۷۵ اتاق خواب، ۱۱۰ سوئیت تحت نظارت آستان قدس رضوی، ۱۲۳ آموزشگاه با ۸۶۰ کلاس درس و ۴۰ کمپ موقت با ظرفیت تقریبی حدود ۲۰ هزار نفر نیز برای اسکان مسافران نوروزی مهیا شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی افزود: در بازه زمانی ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۳ فروردین ماه جاری ۶۳۴ هزار و ۹۷۳ نفر در اقامتگاه‌های رسمی، غیررسمی و اضطراری استان اسکان یافتند. 

شاهوردی ادامه داد: در این مدت یک میلیون و ۲۸۰ هزار و ۴۹۷ مسافر و گردشگر از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان بازدید کردند.

وی بیان کرد: میزان اقامت در اقامتگاه‌های رسمی زیرپوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ۱۵۵ هزار و ۵۰۰ نفر ثبت شده است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان جنوبی افزود: همچنین میزان اسکان در اقامتگاه‌های غیررسمی ۴۷۸ هزار و ۷۸۳ نفر معادل ۷۵.۴۰ درصد و اقامتگاه‌های اضطراری ۶۹۰ نفر ثبت شده است.

وی تصریح کرد: در این مدت میزان اقامت در اقامتگاه‌های رسمی و غیررسمی استان ۳۴ درصد و بازدید از جاذبه‌های گردشگری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۲ درصد کاهش یافته است.

شاهوردی در ادامه گفت: در بازه زمانی سفرهای نوروزی امسال ۲۶۶ مورد بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان انجام شد.

وی بیان کرد: از مجموع بازدیدهای نظارتی ۴۰ مورد از مراکز اقامتی، ۱۲۰ مورد دفاتر خدمات مسافرتی، ۱۴ مورد رستوران‌ها و مابقی از مراکز پذیرایی و بین راهی بود که منجر به ۲۰ مورد تشویق، ۶۹ مورد تذکر و سه اخطار کتبی شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از