حالت تاریک

آغاز پلمب نمایشگاه‌های خودروی متخلف در قاینات

آغاز پلمب نمایشگاه‌های خودروی متخلف در قاینات

در سومین بازدید شبانه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قائنات از بنگاه‌های املاک وخودروی شهرستان، یک واحد از بنگاه‌های خودرو پلمب شد.

به گزارش خاورستان،دادستان شهرستان قائنات گفت: این بازرسی‌ها در راستای قانون و به منظور رفع مشکلات مردم و کاهش ورودی پرونده‌ها که از مهمترین اهداف دستگاه قضایی شهرستان به شمار می‌آید، انجام می‌شود.

عبداله زاده در این بازدید‌ها به مهمترین نقایص و معایب مشاوران املاک از جمله بدون مجوز بودن، عدم نصب تعرفه، عدم ارائه فاکتور حق کمیسیون به مشتری اشاره کرد و افزود:در صورت عدم توجه به اخطاریه‌های قانونی نسبت به پلمپ مشاورین املاک متخلف فاقد مجوز نیز اقدام خواهد شد.

به گفته وی در طول بازرسی‌های انجام شده تعدادی از مشاوران املاک فاقد مجوز عمومی و تخصصی پلمب شده و به تعدادی از این دفاتر اخطار پلمب داده شده که در صورت عدم اقدام به مهلت تعیین شده برابر مقررات صنفی با آن‌ها برخورد خواهد شد.

وی افزود: این بازدید‌ها مستمر خواهد بود و مسئولان اتحادیه مشاوران املاک و خودرو موظفند بطور مستمر به دفاتر مشاورین املاک و خودرو مراجعه و از نزدیک بر عمکرد آن‌ها نظارت داشته باشند و در صورت مشاهده تخلف تذکرات لازم به آن‌ها داده شود و در صورت تکرار تخلف گزارش آن برای اقدامات بعدی به دادستانی ارسال کنند.

دادستان شهرستان قاینات در حوزه نظارت و بازرسی از مشاوران املاک از شهروندان خواست تا هر گونه تخلف از ناحیه مشاوران املاک وخودرو را به اتحادیه مشاوران املاک وخودرو گزارش کنند.

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از