حالت تاریک
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی خبر داد:

افزایش سه برابری فرصت شغلی تعاونی‌های در استان

افزایش سه برابری فرصت شغلی تعاونی‌های در استان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت:فرصت شغلی ایجاد شده با تعاونی‌های جدید در خراسان جنوبی سه برابر افزایش یافته است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«خاورستان»، رضا اشرفی  با بیان اینکه با تشکیل تعاونی‌های جدید در ۹ ماه گذشته هزار و ۷۵۰ فرصت شغلی جدید در استان ایجاد شد، گفت: در مدت مشابه پارسال ۴۹۵ فرصت شغلی جدید با تشکیل تعاونی‌ها در استان ایجاد شد.

وی از افزایش ۳۷.۵ درصدی تشکیل تعاونی‌های جدید در ۹ ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه پارسال خبر داد و افزود: در این مدت ۴۴ تعاونی جدید در استان تشکیل شده که این تعداد در مدت مشابه پارسال ۳۳ تعاونی بوده است.

وی عنوان کرد: در سال جاری این تعداد تعاونی در گرایش‌های مسکن، کشاورزی، معدنی، مشاغل خانگی، صنعتی، حمل و نقل و تعاونی‌های روستایی روستا تعاون و پیشرفت آبادانی دراستان ایجاد شده است.

اشرفی تعداد کل تعاونی‌های فعال استان را هزار و ۱۲۱ تعاونی اعلام کرد و افزود: از میان تعاونی‌های جدید سال جاری درقالب تفاهم نامه بنیاد علوی ۴ تعاونی پیشرفت آبادانی و ۷ تعاونی روستا تعاون درقالب تفاهم نامه روستا تعاون در استان در زمینه فعالیت‌های روستایی تشکیل شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: تعاونی‌ها می توانند نقش مهمی را در ایجاد اشتغال پایدار بهبود و توسعه اقتصادی استان و کشور ایفا کنند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از