حالت تاریک
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اعلام کرد؛

ثبت ۱۲ وقف جدید در خراسان جنوبی

ثبت ۱۲ وقف جدید در خراسان جنوبی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ وقف جدید به ارزش ۳۴ میلیارد ریال در استان به ثبت رسیده است.

به گزارش خاورستان، حجت الاسلام پرویز بخشی‌پور روز دوشنبه در گفتگو با رسانه‌های گروهی اظهار کرد: وقف از سنت‌های زیبای اسلامی و تجلی احسان و نیکوکاری در سیره ائمه اطهار (ع) است.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در خصوص تعداد موقوفات استان گفت: در خراسان جنوبی ۱۰ هزار و ۳۲۸ موقوفه به ثبت رسیده است و ۲۲ هزار و ۷۹۸ رقبه وجود دارد.

 

وی با اشاره به تعداد وقف‌های جدید در استان عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ وقف جدید به ارزش ۳۴ میلیارد ریال در خراسان جنوبی به ثبت رسیده است.

 

حجت الاسلام بخشی‌پور ادامه داد: وقف‌های جدید در سال جاری بیشتر با نیات امور خیر و عام‌المنفعه و متناسب با نیازهای روز جامعه از جمله تهیه جهیزیه، مسکن جوانان، درمان، کمک به دانش‌آموزان و دانشجویان ثبت شده است.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در پایان گفت: امسال شاهد ثبت چهار موقوفه در زیرکوه، سه موقوفه در بیرجند، ۲ موقوفه در قاین، یک موقوفه در طبس، یک موقوفه در فردوس و یک موقوفه در سربیشه بوده‌ایم.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از