حالت تاریک
فرمانده دوران دفاع مقدس تأکید کرد؛

جهادتبیین؛ سدّی در برابر تحریف روایت‌ها

جهادتبیین؛ سدّی در برابر تحریف روایت‌ها

سردار صبوری گفت: شما اگر انقلاب اسلامی را روایت نکنید، دشمن آن را با تحریف روایت می‌کند.

سردار هادی صبوری از فرماندهان دوران دفاع مقدس، نویسنده و پژوهشگر در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌ها، از خود گذشتگی‌ها و وحدت ملت بزرگ ایران در مقابل توطئه بزرگ ابرقدرت‌های شرق و غرب و بیش از ۳۰ کشور دنیا است.

وی افزود: ملت بزرگ ایران دو سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با مدیریت ولی فقیه زمان، امام روح الله، سیلی محکمی به دشمنان نظام اسلامی وارد کردند و این باعث شد که دشمنان فکر تجاوز نظامی مجدد را از مخیّله خودشان دور کنند.

فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: جهاد به تلاش مخلصانه و مستمر در مقابل دشمن برای رسیدن به یک هدف الهی گفته می‌شود.

سردار صبوری افزود: عرصه‌های جهاد شامل نظامی، علمی، اقتصادی، فرهنگی، تبلیغاتی، مطبوعاتی، سیاسی، عمرانی و حتی مدیریتی است.

وی با اشاره به جهاد اکبر و جهاد اصغر، گفت: جهاد اکبر مبارزه با نفس است که اگر انسان در جهاد اکبر پیروز شد، می‌تواند در سایر عرصه‌ها و جبهه‌ها مقابل دشمن پیروز شود اما اگر در جهاد با نفس پیروز نشد، نمی‌تواند از هستی خودش برای دفاع از انقلاب و اسلام سرمایه‌گذاری کند.

فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان این‌که جهاد اصغر مقابله با دشمن متجاوز است، افزود: در اسلام جهاد ابتدایی و جهاد دفاعی داریم که جهاد ابتدایی در زمان معصومین علیه‌السلام است اما جهاد دفاعی در هر زمانی بر هر فردی واجب است که در مقابل متجاوز از خودش دفاع کند.

سردار صبوری افزود: امروز عرصه‌های مختلفی در تقابل با دشمن داریم.

دشمن از ابزار رسانه علیه انقلاب استفاده می‌کند

وی با بیان این‌که دشمن در جنگ نرم در تقابل با اسلام، قرآن و اهداف نظام مقدس اسلامی حضور دارد، تصریح‌کرد: از جمله آنها استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای، ماهواره، شبکه‌های فارسی زبان و فضای مجازی علیه نظام جمهوری اسلامی است.

این نویسنده و پژوهشگر گفت: هدف دشمن این است که بتواند بر عقاید، فرهنگ، سیاست، احساسات، افکار و رفتارهای جامعه تأثیر بگذارد.

سردار صبوری تأکیدکرد: دشمن اگر بر مغزها تسلط داشته باشد، به راحتی می‌تواند سرزمین آن کشور را فتح کند.

وی اظهارکرد: بعد از جنگ هر چند تحریم‌ها ادامه داشت اما در ابعاد گوناگون دشمن تلاش کرد که با فتنه‌انگیزی مخصوصاً فتنه 1388 ، نظام جمهوری اسلامی را تا لبه پرتگاه ببرد اما ملت ایران در ۹ دی نشان دادند که نقشه‌های دشمن را با هوشیاری و رهبری‌های امام جامعه اسلامی می‌توانند خنثی کنند.

جهاد تبیین مهمترین جهاد است

فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: مهمترین جهادها که مقام معظم رهبری فرمودند جهاد تبیین است که ایشان، جوانان و دانشجویان را میوه دل ملت و امید آینده جامعه نامیدند.

سردار صبوری افزود: دشمن در فضای مجازی دنبال هویت‌زدایی از جوانان است و برای آنها هویت‌سازی می‌کند و برای آنها اهداف کاذب می‌تراشد.

دشمن سراغ زخم‌ها می‌رود

وی با بیان این‌که عمدتاً دشمن سراغ زخم‌ها می‌رود و از واقعیت‌ها و پیشرفت‌ها نام نمی‌برد، تصریح‌کرد: دشمن همیشه دنبال ایجاد دو قطبی، اختلاف و ناامیدی در جامعه مخصوصاً در بین جوانان است.

فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: در جهاد تبین، مقام معظم رهبری اقشار مختلف را فراخوان و تکلیف کردند که هر فردی در حیطه خودش و هر جایی می‌تواند، تأثیرگذار باشد.

دشمن انقلاب را با تحریف روایت می‌کند

سردار صبوری تأکیدکرد: شما اگر انقلاب اسلامی را روایت نکنید، دشمن آن را با تحریف روایت می‌کند.

وی با بیان این‌که مقام معظم رهبری فرمودند ما در حال نبرد فرهنگی و جنگ نرم هستیم گفت: باید جبهه قوی از اقشار مختلف مردم در مقابل دشمن ایجاد شود.

فرمانده دوران دفاع مقدس افزود: عرصه تبیین و روشنگری بسیار گسترده است و جنگ امروز جنگ فکرها، اراده‌ها و اندیشه‌ها است.

سردار صبوری گفت: با استفاه از ابزار رسانه، دستاوردهای انقلاب اسلامی، باور و امید به آینده و واقعیت‌های جامعه مورد تهاجم، تحریف و انکار قرار گرفته است که تنها با جهاد تبیین می‌شود دستاوردهای انقلاب اسلامی را حفظ کرد.

وی افزود: دشمن دنبال اغوا کردن و فریب دادن افکار عمومی جامعه است.

فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: در جهاد کبیر باید دشمن را بشناسیم، حساسیت داشته و از برنامه‌ها و نقشه‌های دشمن اطلاع داشته باشیم.

انتهای خبر/4

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از