حالت تاریک

۱۲هزار صنعتگر صنایع‌دستی در خراسان‌جنوبی فعالیت دارند

۱۲هزار صنعتگر صنایع‌دستی در خراسان‌جنوبی فعالیت دارند

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۱۲ هزار نفر صنعتگر صنایع‌دستی در حوزه‌های مختلف در شهرستان‌ها فعال بوده و شناسنامه‌دار هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خاورستان، حسنعلی فولادی عصرسه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حوزه صنایع دستی استان در سه زمینه آموزش، تولید، فروش و بازاریابی به صنعتگران خدمات ارائه می‌دهد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی بیان کرد: جامعه صنعتگران صنایع دستی استان روز به روز در حال افزایش است و ایجاد اشتغال به واسطه صنایع دستی در استان از اهمیت زیادی برخوردار است.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی اظهار داشت: آموزش عمومی و تخصصی در حوزه رشته‌های مزیت‌دار شهرستان‌ها و استان در طول سال برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حوزه بازاریابی و فروش صنایع دستی، ادامه داد: برای نخستین بار در ششمین نمایشگاه صنایع دستی استان با محوریت هنر دست و سنگ، غرفه ویژه مشاوره بازاریابی ایجاد شده که به صورت رایگان به همه صنعتگران مشاوره ارایه می‌دهد.

فولادی عنوان کرد: در بحث تولید صنایع دستی نیز حمایت‌هایی از صنعتگران استان می‌شود مانند اعطای تسهیلات با نرخ‌های متفاوت، که سال گذشته خراسان جنوبی رتبه نخست اعطای تسهیلات در این زمینه را به خود اختصاص داد.

وی یادآور شد: بیش از ۴۴ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه صنایع دستی از محل بند «الف» تبصره ۱۸ با نرخ ۱۲ درصد و تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال انفرادی و پشتیبان به صنعتگران پرداخت شد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: یکی از کارهایی که در حوزه صنایع دستی بر عهده ما هست زیرساخت‌های بازاریابی و فروش است، که در این زمینه اعزام صنعتگران به نمایشگاه‌های صنایع دستی را در برنامه داریم.

فولادی از اعزام ۲۰ صنعتگر استان به نمایشگاه‌های صنایع دستی سراسری خبر داد و افزود: استقبال بی‌نظیری از نمایشگاه‌های صنایع دستی استان می‌شود همچنین متقاضیان زیادی دارد اما با کمبود فضا مواجه‌ایم.

وی بیان کرد: ششمین نمایشگاه صنایع دستی استان با محوریت هنر دست و سنگ علیرغم اینکه با نمایشگاه صنایع دستی استان گلستان ( ۲۹ آبان تا سه آذر) همزمان شده است اما شاهد استقبال صنعتگرانی از تمام استان‌ها هستیم.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی ادامه داد: صنعتگرانی از ۲۶ استان کشور در قالب ۷۶ نفر در نمایشگاه صنایع دستی استان حضور دارند.

وی با تاکید بر اینکه نمایشگاه صنایع دستی امسال با موضوعیت و محوریت خاص هنر دست و سنگ در حال برگزاری است، اظهار داشت: در مجموع ۳۰۰ صنعتگر در ۲۱۴ غرفه این نمایشگاه حضور دارند.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از