حالت تاریک

۱۲ هزار و‌۸۰۸ میلیارد تسهیلات‌ازدواج پرداخت شد

۱۲ هزار و‌۸۰۸ میلیارد تسهیلات‌ازدواج پرداخت شد

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی گفت: از چهار هزار و ۷۷۹ نفر در انتظار دریافت وام ازدواج،چهار هزار و ۱۰۶ نفر موفق به دریافت ۱۲ هزار و۸۰۸ میلیارد ریال تسهیلات شده‌اند.

به گزارش خاورستان، محمدعلی زرنگ  در کمیسیون هماهنگی بانک های استان گفت: منابع شبکه بانکی استان با همت همکاران ما به بالغ بر ۳ و ۶ دهم همت رسیده است که نسبت به اسفند ماه سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در همین مدت تسهیلات پرداختی با رشدی معادل ۲۶.۵ درصد بیانگر همت شبکه بانکی برای حمایت از مردم است که منجر به پرداخت بیش از ۱۰۵ درصد منابع استان شده است.

به گفته وی با توجه به شرایط اقتصادی، مردم نیازهای دارند و در راستای اجرای ماده ۴۳ تمرکز حساب های بانکی شرکت ها و معادن باید در استان باشد و آوردن حساب ها به استان نیاز به ایجاد جذابیت های در شبکه بانکی دارد.

وی با بیان اینکه در مذاکرات با شرکت ها و معادن، حدود اختیارات پایین بانک های خراسان جنوبی را در این خصوص مطرح می کنند، خاطر نشان کرد: این موضوع ناشی از قرار گرفتن شعب بانکی استان در رده های پایین معاملاتی است و از طرفی دیگر هم گرایی و سطح اختیارات مدیران بانکی استان هم متفاوت است.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان با بیان اینکه تلاش کرده ایم که منابع موجود را به بخش های مولد و تولیدی هدایت کنیم، تصریح کرد: در راستای اجرای طرح جهش تولید مسکن تکلیفی برعهده شبکه بانکی گذاشته شده است که در مورد آن اعتراض داریم و مکاتبه ای در این خصوص از طرف این کمیسیون، با وزارت اقتصاد انجام شده است.

زرنگ خاطر نشان کرد: برای پرداخت تسهیلات مسکن به ۴۰ هزار متقاضی مسکن در استان از توان همکاران ما در شبکه بانکی خراسان جنوبی بیشتر است.

به گفته وی پیمانکاران و انبوه سازان استان هم توان جذب این میزان تسهیلات را ندارند لذا به وزارت اقتصاد پیشنهاد کرده ایم سهمیه استان ها بر اساس برخورداری و کم برخورداری در این خصوص تعیین شود.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی گفت: عدالت به معنای تقسیم مساوی منابع نیست بلکه باید به مناطق کم برخوردار منابع بیشتری اختصاص یابد.

زرنگ با اشاره به مشکل کمبود نیروی انسانی در بانک های استان، خاطر نشان کرد: بعضی از بانک های خصوصی به تعهدات خود برای پرداخت تسهیلات عمل نمی کنند که این موضوع سبب اعلام عدم رضایت رئیس جمهور در این خصوص نیز شده است.

وی با اشاره به اینکه بانک های خصوصی باید با حضور در جلسات این کمیسیون به عنوان میهمان پاسخگوی افکار عمومی باشند، افزود: گاهی عملکرد بعضی از همکاران ما که تعداد آنها اندک است، سبب زیر سئوال قرار گرفتن عملکرد شبکه بانکی استان می شود.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان ادامه داد: در کل استان در زمینه پرداخت وام ازدواج، در سال گذشته۷ چهار هزار و ۷۷۹ نفر در صف انتظار بانک ها بودند که چهار هزار و ۱۰۶ نفر آنها موفق به دریافت ۱۲ هزار و ۸۰۸ میلیارد ریال تسهیلات شدند که به ۸۰ درصد افراد در صف انتظار تسهیلات پرداخت شده است.

زرنگ خاطر نشان کرد: در این خصوص بانک ملی در رتبه اول و بانک پاسارگاد در پایین ترین رتبه در استان قرار دارند. در خصوص پرداخت تسهیلات فرزند آوری هم از ابتدای سال ۲۱۱ فقره معادل ۵۲۸ میلیارد تومان پرداخت شده است و صف انتظار ۹ هزار و ۶۵۳ فقره بوده است که به ۶۵ درصد افراد در صف انتظار تسهیلات پرداخت شده است که بعد از اصلاح قانون و برخورداری همه شهرستان های استان از این مزایا، منجر به افزایش آمار در این خصوص شده است.

وی با اشاره به اینکه در این زمینه هم بانک ملی در رتبه اول و بانک پاسارگاد در رتبه آخر قرار دارد، ادامه داد: تفاوت در پرداخت این تسهیلات توسط بانک های استان، خیلی معنا دار است و در مجموع ۴۸ درصد متقاضیان خراسان جنوبی تسهیلات مورد نظر خود را دریافت کرده اند.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از