حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1402/07/05 شمسی | 2023/09/27 میلادی
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خراسان جنوبی:

تکمیل موزه دفاع مقدس استان تا پایان 1403

تکمیل موزه دفاع مقدس استان تا پایان 1403

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت بوده که امید است تا پایان سال آینده به بهره برداری برسد.

به گزارش خاورستان، غلامرضا فلاحی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس گنجینه عظیمی بوده که می‌توان سال‌ها از آن سرمایه‌گذاری کرد، گفت: بر ما وظیفه است فرهنگ دفاع مقدس را نشر دهیم و روحیه ایثار و شهادت را به دیگران منتقل کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی با بیان اینکه دشمن از روحیه ایثار، ایستادگی و مقاومت ملت ایران می‌هراسد که این مهم را از هشت سال دفاع مقدس به یادگار گرفته‌ایم، ادامه داد: نباید دست از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب برداریم.

فلاحی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریور ماه با شعار «ما متحدیم» آغاز می‌شود، افزود: ۳۰۷ عنوان برنامه طی هفته دفاع مقدس در سطح استان اجرایی می‌شود.

وی در ادامه نشر فرهنگ دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از اهداف برگزاری این برنامه‌ها دانست و گفت: مراسم سراسری «جهاد مقاومت، از دیروز تا امروز» از مهم‌ترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس بوده که طی ۲۹ شهریور ماه به طور همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

 

تجلیل از ۶ هزار رزمنده خراسان جنوبی

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی اظهار کرد: در راستای اجرای این برنامه تجلیل از یک میلیون رزمنده پیشکسوت دفاع مقدس آغاز می‌شود که سهم خراسان جنوبی 6 هزار نفر است.

وی رژه خودرویی و پیاده نیروهای مسلح در روز جمعه، افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و آغاز بازسازی عملیات والفجر ۹ و رونمایی از ۲۷ عنوان کتاب تولیدی در حوزه دفاع مقدس را از مهم‌ترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس عنوان کرد.

فلاحی ادامه داد: رونمایی از چهار عنوان متون دفاع مقدس اثر هنرمندان استانی، رونمایی از چهار عنوان کتاب تاریخ شفاهی رزمندگان دفاع مقدس استان، تکریم رزمندگان دفاع دفاع مقدس، برگزاری مسابقات ورزشی تحت عنوان جام دفاع مقدس، برگزاری شب شعر و خاطره گویی، مسابقات کتابخوانی و غبارروبی مزار شهدای گمنام از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده برای هفته دفاع مقدس است.

وی با اشاره به نهضت خاطره گویی دفاع مقدس بیان کرد: از ایثارگران و رزمندگان خواستاریم روایت‌های دفاع مقدس را برای جوانان بازگو کنند تا فرهنگ دفاع مقدس هر چه بیشتر نشر یابد.

 

اتمام موزه دفاع مقدس خراسان جنوبی تا سال آینده

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی بیان کرد: در سال جاری تولید و تهیه ۸۱ عنوان کتاب در دستور کار بوده که این امر نیازمند همکاری دستگاه‌ها، رزمندگان و ایثارگران است.

فلاحی با اشاره به نهضت وصیت‌نامه خوانی شهدا بیان کرد: این امر نقش بسزایی در روحیه جوانان دارد که خواستاریم در ادارات، مساجد، دانشگاه‌ها و غیره اجرایی شود تا به یک فرهنگ و کاری فراگیر تبدیل شود.

وی بیان کرد: در ۶۷ نقطه استان یادمان شهدای گمنام داریم که تاکنون ۴۲ یادمان تکمیل شده و ۲۵ مورد هم در صورت تامین اعتبار، تا پایان سال جاری تکمیل می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی ادامه داد: مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس هم با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت بوده که امید است بتوانیم تا پایان سال آینده با تامین اعتبار، به بهره برداری برسانیم.

بنا به گفته وی، موزه استکبارستیزی طبس در صورت تامین اعتبار تا پایان سال آینده به سرانجام می‌رسد.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از