حالت تاریک
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

اضطرار برای‌ظهور تنها راه نجات بشريت است

اضطرار برای‌ظهور تنها راه نجات بشريت است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: راه علاج و نجاتی برای جهان و بشر وجود ندارد مگر اینکه ما حضرت مهدی(عج) را با اضطرار بخوانیم و همه به وظیفه خود برای اصلاح جامعه بشری عمل کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «خاورستان»، آیت الله سید علیرضا عبادی امروز در ستاد هماهنگی جشن‌های نیمه شعبان اظهار کرد: برنامه‌ها از نظر محتوا با موضوع امام زمان(عج) سنخیت داشته باشد و وقت مردم را که پُر می‌کنیم پیام داشته باشد که هر کسی جلسه را ترک می‌کند دستش از پیام‌های مفید پُر باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در ادامه با تأکید بر اینکه مسئله حضرت مهدی(عج) منحصر به زمان خاصی نیست بلکه مشکل جهان بشریت است، گفت: این مسائل تلخ روزگار را که می‌بینید، عوارضی است که بخاطر نبود شرایط ما و تداوم غیبت حضرت مهدی‌(عج ) است و بشر راه دیگری هم ندارد لذا آنهایی که دنیای خود را می‌خواهند  باید بدانند که به دنیا هم بدون این مهم نمی‌توان رسید.

عبادی با اشاره به ظلم و ستم در دنیا و اینکه جهان تبدیل به بمب ساعتی شده است، بیان کرد: این مجموعه بر اساس مبانی باید در طول سال برنامه‌هایی به صورت تخصصی و علمی در دستور کار قرار دهد که خروجی آن تولید محتواهایی باشد که به صورت میدانی نقش داشته باشد. در حالی که صحنه‌های میدانی مبانی دارد و اشتباه از جایی شروع شده که آن مبانی به هم خورده و امروز نتیجه وضعیت دنیا اینگونه شده است.

وی افزود: مسئله مهدویت متواتر بین شیعه و سنی است و آنقدر پررنگ می‌باشد که خلفای عباسی که دشمن و قاتل ائمه اطهار(ع) بودند از نظر اعتقاد به این موضوع توجه داشند و امام هادی و امام عسکری(ع) را در منطقه امنیتی تحت نظر نگهداری می‌کردند چون اعتقاد داشتند امام دوازدهم از این خانواده خواهد بود.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه مبنای دیگری که در تشریح الهی نسبت به دین الهی وجود دارد این است که بیش از همه خداوند بندگانش را دوست دارد و آنان را هدایت می‌کند، افزود: در مدیریت جهان بشریت جایگاهی برای ظلم و ظالم نیست؛ بله ظلم است اما ربطی به دین ندارد و هر اسمی که روی آن بگذارند تهمت زدن به دین است.

عبادی ادامه داد: وقتی جای پای ظالم در حکومت‌ها باز شده دیگر نمی‌توان ظلم را محدود کرد. همین که در دنیا می‌بینید که هیچ محدودیت و هیچ قانونی ندارند و اینها عوارض و لوازم بهم خوردن مسئله مهدویت است که در دین تشریح شده است.

وی با تأکید بر اینکه راه علاج و نجاتی برای جهان و بشر وجود ندارد مگر اینکه ما حضرت مهدی(عج) را با اضطرار بخوانیم، افزود: باید توجه داشته باشیم که مسئله رهبری جهان بشریت براساس یک برنامه ویژه است که خدای متعال آن را تنظیم فرموده و هر چه غیر از آن باشد بیراهه است و به بن‌بست می‌رسد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: نقشه راه دارد که پشتوانه آن عقل، علم، وحی، کشف و کرامت است و آدرس آن دعای شریف ندبه است.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه وسیع‌ترین راهی که کاروان بشریت می‌تواند از این راه عبور کند و همه به حق خود برسند، راه عدالت است، تصریح کرد: ما منتظر امام زمان (عج) نیستیم؛ امام به فعلیت صددرصد بوده و مانعی ندارد اما آنچه که باید استعدادهایش به فعلیت برسد ما هستیم، و راهش را هم یاد نداریم چون همه منتظریم که حضرت بیاید مشکل من را حل کند و تا هر چه فکر ما این باشد این انتظار ما اشتباه است.

عبادی افزود: راهش این است که به صورت جدی ما در انتظار این قضیه باشیم که صاحب زمان حضور داشته باشد و ما از خود اسم نبریم بلکه از ایشان بخواهیم که چه کاری انجام دهیم که جامعه بشری اصلاح شود.

به گفته وی، انتظار یعنی از همه آنچه مربوط به «منیت» است، جدا شویم و منتظر باشم که آن کسی که کار را می‌داند و ولی خداست و جامعه بشری را باید اصلاح کند به ما چه امر می‌کند و همه به وظیفه خود برای اصلاح جامعه بشری عمل کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان تأکید کرد: بنابراین امام زمان(عج) منتظر است که من درست شوم، بفهمم و پای عهدم بمانم. ولی ما هنوز همین مسائل اولیه خود که رعایت حقوق اجتماعی دیگران است را رعایت نمی‌کنیم.

امام جمعه بیرجند ادامه داد: باید در جهت رشد و سطح فکری جامعه در طول سال کار شود و اینکه به عنوان یک جامعه بهم پیوسته برای خارج کردن ستم از جامعه بشری تلاش کنیم. امروز بخش‌هایی از جامعه ما و جوامع دیگر این مسئله و مفاهیم را درک کردند و این افتخاراتی که در تمام این سال‌ها کسب شده مربوط به کسانی بود که دارای این فکر بودند و اکنون هم بقای ما بخاطر آنهایی است که دارای این اندیشه هستند که باید اندیشه مهدویت در سطح جهان فراگیر شود.

عبادی گفت: امروز هم که می‌بینید ظلم‌های بزرگی می‌شود بسیار تلخ است اما یک میوه شیرین هم برکت خون مظلومین داده که حتی مردم کشورهای غربی از دولت‌های استکبارگر جدا شدند و دنبال مصلح و عدالت اجتماعی هستند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از