حالت تاریک
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی:

افزایش سفر‌های درون استانی در نوروز 1403

افزایش سفر‌های درون استانی در نوروز 1403

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی گفت: با‌توجه به تقارن ماه مبارک رمضان با ایام نوروز، سفر‌های درون استانی در خراسان جنوبی افزایش پیدا کرد.

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی«خاورستان»،به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی، هادی شاه‌وردی روز سه‌شنبه 14 فروردین‌ماه 1403 در برنامه پرسمان شبکه خاوران بیان کرد: با توجه به تقارن عید نورز با ماه مبارک رمضان کاهش ۳۴ درصدی سفر‌به استان و میزان اقامت در استان و افزایش سفر‌های درون استانی را داشتیم که از در بازه زمانی ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۳ فروردین‌ماه جاری ۶۳۴ هزار و ۹۷۳ نفر در اقامتگاه‌های رسمی، غیررسمی و اضطراری استان اسکان یافتند.

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی افزود: همچنین در این مدت یک میلیون و ۲۸۰ هزار و ۴۹۷ نفر از جاذبه‌های استان بازدید کردند.

وی گفت: گردشگران بیشتر از جاذبه‌های شهرستان بیرجند، طبس، فردوس دیدن کردند. شاه‌وردی ادامه داد: از در بازه زمانی ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۳ فروردین‌ماه جاری ۴ میلیون و ۹۹۲هزار و ۲۸۸ مورد تردد در جاده‌های مواصلاتی استان ثبت شده است و همچنین تردد وسایل نقلیه بین استانی نیز که از خارج به داخل استان آمدند نزدیک به یک میلیون و ۳۴هزار و ۶۵۰ مورد ثبت شده است.

هادی شاه وردی گفت: مسافران نوروزی بیشتر در شهرستان‌های طبس، فردوس، نهبندان و بیرجند تردد داشتند. او در خصوص فروش صنایع‌دستی در بازارچه‌های صنایع‌دستی نیز گفت: از ۲۴ اسفند تا روز 11 فروردین‌ماه ۴ میلیارد تومان صنایع‌دستی به فروش رسیده است. شاه‌وردی اظهار کرد: همچنین ۳۹ سیاه‌چادر در ورودی شهرستان‌ها به مسافران وگردشگران نوروزی خدمات ارائه دادند.

 هادی شاه وردی افزود: ۱۰۷ پایگاه هلال احمر در محور‌های مواصلاتی فعال هستند که ۱۰۳ هزار و ۵۰۶ نفر از خدمات این مجموعه استفاده کردند.

وی  ضمن تشکر و قدردانی از مدیرکل صدا و سیمای استان به همراه عوامل این سازمان، گفت: ۳۹ مورد ارتباط با شبکه‌های استانی و هر روز ۱۰ مورد ارتباط زنده با شبکه‌های سراسری به همت شبکه خاوران در ایام نوروزی انجام شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از